تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1402 - 11:42
8 بازدید
کد خبر : 209155

انواع مدل‌های تابلو چلنیوم

انواع مدل‌های تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم و انواع آن موضوع مورد بحث ما در این مقاله است. اگر قصد دارید با تاریخچه پیدایش این تابلو آشنا شوید، همراه ما باشید. تاریخچه و قدمت تابلو چلنیوم به هزار سال قبل از میلاد برمی‌گردد. زمانی که در ژاپن، شرق آسیا و کره از جنس این تابلوها در اشیا زینتی، وزنه‌ها، ظروف

تابلو چلنیوم و انواع آن موضوع مورد بحث ما در این مقاله است. اگر قصد دارید با تاریخچه پیدایش این تابلو آشنا شوید، همراه ما باشید. تاریخچه و قدمت تابلو چلنیوم به هزار سال قبل از میلاد برمی‌گردد. زمانی که در ژاپن، شرق آسیا و کره از جنس این تابلوها در اشیا زینتی، وزنه‌ها، ظروف چای و بشقاب‌ها استفاده می‌کردند.

چلنیوم

هنرمندان آن زمان توانستند با تکنیک‌هایی چون حکاکی و تراشکاری بر روی آن‌ها هنرهای زیبایی را خلق کنند. این تابلوها به مرور زمان به جذابیت آن‌ها افزوده شد و در عصر مدرن با انواع تابلوهای چلنیوم جذاب روبرو هستیم. این تابلو در عصر معاصر هم کاربردهای فراوانی داشت. به عنوان نمونه می‌توانیم به استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی اشاره کنیم. تابلوهای چلنیوم به تابلوهای سبز آبی سرامیکی شناخته می‌شوند. به عبارتی علت معروف شدن تابلوهای چلنیوم به دلیل جنس آن است. این تابلوها با طیف وسیعی از رنگ‌های سبز آبی یک دست شناخته می‌شوند. عمدتاً ویژگی‌های تابلوی چلنیوم به سطح، طرح و رنگ‌های آن مربوط می‌شود.

رنگ صاف و براق آن در اثر عملیات اکسیداسیون به وجود می‌آید. طرح‌هایی که بر روی تابلوهای چلنیوم پیاده می‌شوند، معمولاً شامل طرح‌های حیوانی و گیاهی یا نقش‌ها هستند. تابلو چلنیوم در صنعت تابلوسازی توانسته است، محبوبیت زیادی را کسب کند. تابلوهای تبلیغاتی چلنیوم را با نام تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته هم می‌شناسند. لبه‌های تابلو تبلیغاتی از جنس آلومینیوم است که نوع آلومینیوم  آن از چلنیوم است. در کارگاه‌های تابلوسازی این تابلو با انواع گوناگون و با قابلیت‌های مختلف چون نورپردازی ساخته می‌شوند. در ادامه با انواع تابلوهای چلنیوم و کاربرد هر کدام بیش‌تر آشنا می‌شویم.

تابلو چلنیوم و انواع آن

تابلوها امروزه یکی از ابزارهای تبلیغاتی پرکاربرد به شمار می‌روند. با اینکه از پیدایش اولین تابلوهای تبلیغاتی زمان زیادی نمی‌گذرد، اما باز هم توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای را در ابزارهای تبلیغاتی به خود اختصاص دهند. تابلو چلنیوم یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی می‌باشد که صاحبان کسب و کارهای متنوعی از آن برای معرفی برند خود استفاده می‌نمایند. انواع تابلو چلنیوم شامل تابلو چلنیوم ساده، تابلو چلنیوم ستاره‌ای، الماسی، پلکسی‌دوبل، فول‌کالر، پانچ، نور‌اندریک، کریستال، رینگی، طلایی، گرد و هفت رنگ می‌شود. هر کدام از این موارد کاربرد و جنس مختص به خود را دارد. شما می‌توانید انواع مدل‌های تابلو چلنیوم را به مجموعه معتبر رساسروش سفارش دهید، تا با یک قیمت کم به بهترین کیفیت دست یابید. برای آشنایی با کاربرد هر کدام از انواع تابلو چلنیوم به ادامه مقاله مراجعه فرمایید.

ساختار و کاربرد هر کدام از انواع تابلو چلنیوم

تابلوهای چلنیوم یکی از انواع تابلوهای پرکاربرد و محبوب بین تمامی صاحبان فروشگاه‌ها می‌باشند. در ادامه به معرفی هر کدام از انواع تابلو می‌پردازیم.

 چلنیوم ساده: یکی از انواع تابلو چلنیوم که می‌توانید با رنگ‌های متفاوت آن را سفارش دهید، تابلو چلنیوم ساده است. جنس نمای این تابلو از پلکسی گلاس و لبه‌های آن از چلنیوم می‌باشد. در ساخت این نوع تابلو صفحات پلکسی گلاس را مطابق با حروف مورد نظر برش داده و در کارگاه اقدام به عملیات لبه کاری حروف می‌نمایند. این نوع تابلو بیش‌تر برای فروشگاه‌ها و مغازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تابلو پلکسی‌دوبل: در این نوع تابلو حروف‌های برجسته با دو رنگ مختلف دیده خواهند شد.‌ به همین دلیل تفاوت اصلی آن با تابلو چلنیوم ساده در همین تعداد صفحات رنگی پلکسی گلاس است. از جمله کاربردهای آن می‌توانیم به تابلوهای بانک‌ها اشاره کنیم.

 تابلو چلنیوم هفت رنگ: در ساختار این نوع تابلو از کنترلر و پلکسی گلاس سفید استفاده می‌کنند، که موجب می‌شود از خود رنگ‌های زیبایی را به نمایش بگذارد. به عبارتی کنترلرهای موجود در تابلوی چلنیوم هفت رنگ، وظیفه دارند تا اطلاعات را به اس‌ام‌دی‌ها برسانند. این نوع تابلوها همانند تابلوهای ساده، به عنوان تابلوهای تبلیغاتی بر سر درب مغازه یا فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 چلنیوم فول‌کالر: این نوع تابلو تقریبا مانند تابلو چلنیوم هفت رنگ است. با این تفاوت که قابلیت ارائه ۱۶ میلیون رنگ را با بهره بردن از سه رنگ اس‌ام‌دی را دارد. اجزای تشکیل دهنده این نوع تابلو شامل لبه چلنیوم، منبع تغذیه، پلکسی گلاس سفید، کنترلر، فول‌کالر و اس‌ام‌دی است. از این نوع تابلو برای نشان دادن المان‌های خاص هر نوع کسب و کار استفاده می‌نمایند.

چلنیوم

 چلنیوم پانچ: در این نوع تابلو پلکسی گلاس سفید توسط دستگاه لیزر به شکل‌های مختلف برش داده می‌شود. هنگامی که نور از این قسمت‌های برش خورده عبور می‌کند، شاهد نمای زیبا خواهیم بود. تابلو چلنیوم پانچی، با نام‌های دیگری چون چلنیوم سایدلایت، پانچ سنتی و… شناخته می‌شوند.

 چلنیوم کریستال یا الماسی: این نوع تابلوها به دلیل داشتن ظاهری درخشان به این نام شناخته می‌شوند. دانه‌های کریستال موجود در حروف چلنیوم، همانند کریستال‌های مورد استفاده در لوسترها هستند، که در رنگ‌های مختلف می‌توان آن‌ها را سفارش داد. برای چسباندن این دانه‌های کریستالی از رزین پلی‌استر استفاده می‌نمایند. قیمت نهایی این نوع تابلو به کریستال‌های استفاده شده در آن بستگی دارد.

 چلنیوم طلایی: چلنیوم پلکسی گلاس استفاده شده در این نوع تابلو به رنگ طلایی است. به همین منظور به این نام شناخته می‌شوند. پلکسی گلاس طلایی نمی‌تواند نور را از خود عبور دهد، به همین دلیل برای نورپردازی آن را پانچ یا حروف آن را دوبل می‌کنند.

 چلنیوم گرد: همانطور که در بالا به برخی از انواع تابلوهای چلنیوم اشاره شد، با توجه به آن متوجه این موضوع می‌شوید که تنوع در ساخت تابلوهای چلنیوم بی‌شمار است و شما می‌توانید تابلو چلنیوم را به شکل باکس‌های دایره‌ای سفارش دهید.

 چلنیوم نور‌اندریک: نام دیگر این نوع تابلو، تابلو نور مخفی است. برای اینکه نورپردازی در این نوع تابلو جلوه زیبایی داشته باشد، بین پلکسی گلاس و حروف، فاصله به اندازه یک سانتی‌متر ایجاد می‌کنند تا لامپ‌های اس‌ ام‌ دی را در آنجا قرار دهند.

چلنیوم لتر‌مکس: این نوع تابلوها دارای دو لبه هستند. به عبارتی یک صفحه شیشه‌ای بر روی لبه‌های آن قرار می‌گیرد، تا زمانی که نور به این لبه‌ها برخورد می‌کند با بازتاب نور جلوه زیبایی را به نمایش بگذارند.

سخن آخر

طراحی تابلوهای چلنیوم متفاوت است. قیمت نهایی سفارش ساخت تابلوهای چلنیوم به میزان متریال‌های مورد استفاده در آن و وسایلی که در ساخت آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، بستگی دارد. افراد می‌توانند مناسب با نوع کسب و کار و سلیقه خود اقدام به سفارش یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی چلنیوم کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.