تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 مهر 1402 - 12:32
20 بازدید
کد خبر : 209211

بخاری فضای باز قارچی

بخاری فضای باز قارچی

بخاری فضای باز قارچی بخاری فضای باز قارچی یک وسیله بسیار کاربردی برای فضای باز.اگر بدنبال راهی برای گرم کردن فضای بیرونی باغ،ویلا یا رستوران خود هستید.بهترین راه حل و پیشنهاد بخاری های فضای باز می باشد که با انواع های متفاوتی دارد که در ادامه بیشتر با انواع این بخاری های فضای باز آشنا خواهید

بخاری فضای باز قارچی

بخاری فضای باز قارچی یک وسیله بسیار کاربردی برای فضای باز.اگر بدنبال راهی برای گرم کردن فضای بیرونی باغ،ویلا یا رستوران خود هستید.بهترین راه حل و پیشنهاد بخاری های فضای باز می باشد که با انواع های متفاوتی دارد که در ادامه بیشتر با انواع این بخاری های فضای باز آشنا خواهید شد.برخی از آن ها را بخاری هیتر یا چتری می خوانند،عده ای نیز آن را به عنوان بخاری حیاط نیز می شناسد.به هر حال تمامی این عنوامین مربوط به یک دستگاه گرمایشی می باشد.بخاری فضای باز رستوران نیز یکی از نامهای بخاری قارچی به شمار میرود.

بخاری قارچی

بخاری قارچی آلاچیق

همانطور که مشخص است،بخاری هایی که عمومابرای استفاده در فضاهای بیرونی همچون باغ،رستوران،حیاط،کافه و..طراحی شده اندو فضای مورد نظر را به خوبی گرم می کنند.به بخاری فضای باز یا بخاری قارچی شناخته می شوند.از آنجایی که اکثرامدل های این دستگاه گرمایشی،از نظر شکل ظاهری شبیه به قارچ هستنداز این رو به آن بخاری یا هیتر قارچی نیز می گویند.این بخاری هابرای آن که در هر فضایی کارآیی مطلوب داشته و مورد استفاده واقع شوند در شکل های گوناگونی طراحی و تولید می شوند.برخی مدل های این بخاری ،پرتابل یا قابل حمل و برخی دی.ر غیر فابل حمل است و بایست درمحل موردنظر نصب شوند.در مجموع می توان انواع هیتر قارچی را از نظر شکل و ظاهری به مواردی زیر تقسیم کرد.بخاری قارچی ایستاده.بخاری قارچی ایستاده،بخاری قارچی آویزی

اندازه بخاری حیاط

می توانیم از بخاری حیاز دار به ۳ صورت استفاده کنیم،ایستاده،رومیزی و آویزی.از بخاری ایستاده بیشتر برای گرم کردن فضاهای باز بزرگتر استفاده می شود؛مانند باغ،رستوران،روف گاردن و..بخاری رومیزی کاربردی خانگی داشته در نتیجه اگر در فضای بالکن،ویلا یا باغ،به یک دستگاه گرمایشی نیاز است.بخاری قارچی رومیزی یک گزینه کاملا مناسب خواهد بود.می توانید آن ها را بر روی میزیادرکنار فضای نشیمن خود قرار دهید و از گرمایش آن هابهرمند شوید.در نهایت نیزبخاری های آویزی که حتما آن ها را سردر بسیاری از فروشگاه ها دیده اید.این بخاری ها هم استفاده تجاری دارند و هم خانگی.ممکن است فضای کمی برای قراردادن یک هیتر ایستاده یا رو میزی داشته باشید در نتیجه گزینه هیتر آویزی برای شما بهترین انتخاب می باشد.میتوان از آتشدان نیز برای استفاده در فضای باز استفاده کرد. شما به خرید آتشدان ویلاسازه میتوایند بهترین استفاده را از فضای باز ببرید.

بخاری فضای باز ویلاسازه

بخاری فضای باز گازی دیواری یا بخاری فضای باز گازی سقفی

یکی از مهم ترین مزیت های بخاری فضای بازگازی دیواری یا بخاری فضای باز گازی سقفی این است که ایمنی بسیار بالاایی داردوبنابراین به کارگیری آن ها در محیط هایی که کودکان یا حیوانات در آن رفت و آمد زیادی دارند،بسیارمناسب است .چرا که نصب بخاری روی دیوار یا سقف باعث می شودکه کودکان که به آن دردسترسی نداشته باشند.این بخاری ها دارای این امکان هستند که بتوان زاویه ی آن ها را تنظیم کرد.با تنظیم ارتفاع و زاویه ی مناسب بخاری گازی دیواری یا بخاری گازی سقفی کاربران می توانند قسمتی از محیط را که به گرمای بیشتری نیاز دارد،به خوبی گرم کننداین نوع بخاری ها قابلیت حمل و نقل  و در یک مکان دائمی نصب شوند.یکی دیگر از مزیت های بخاری فضای باز باز گازی دیواری یا بخاری فضای باز گازی سقفی این است که فضای مفید ساختمان  یا محیط را اشغال نمی کنند.بنابراین برای به کارگیری در آن دسته روبرهستند،به کارگیری این نوع بخاری هاپیشنهادمی شود

بخاری فضای باز گازی رو میزی

بخاری فضای باز گازی رومیزی بیشتر در ساختمان های مسکونی یا تجاری کاربرددارد.به عنوان مثال بخاری های فضای باز گازی رومیزی در رستوران هایی که خدمات خود را در فضای باز به مشتریان ارائه می دهند،دارای کاربردبسیاری هستند.بیشتر این بخاری ها دارای اندازه ی کوچیک و جمع و جوری هستندو حمل و نقل و جا به جایی آن ها به دلیل وزن کم و اندازه یکوچیکشان بسیار آسان است.همانطور که از اسم آن پیدا است،این بخاری ها را می توان روی میز یا سطوح مختلف قرارداد.

این بخاری ها می توانند مساحت کوچیکی از فضای باز محیط اطراف خود را گرم کنند.بخاری های فضای باز گازی رومیزی در انواع و مدل های مختلف ساخته می شوند.برخی از این بخاری ها قابلیت گرم کردن ۳۶۰درجه ای محیط اطراف خود را دارند.بنابراین با قرار دادن آن ها روی میز می توان تمام افراد دور میز را به خوبی گرم کرده و رضایت مشتریان را جلب کرد.اندازه کوچیک و جمع و جور این بخاری ها باعث می شود که فضای زیادی اشغال نکنند.باید به این نکته نیز اشاره کرد که قیمت خرید بخاری های فضای باز گازی ایستاده یا بخاری های دیواری و سقفی ارزان تر است.

بخاری قارچی کپسولی

همانگونه که می‌دانید بخاری قارچی یا هیتر قارچی به صورت گاز سوز می باشد . البته تعداد بسیار کمی از این محصولات نیز وجود دارد که به صورت برقی می باشند . از پنل های مختلف تابشی برای تولید گرما در بخاری قارچی استفاده می شود . که موجب می شود این محصول به صورت برقی باشد . البته بخاری های قارچی که به صورت برقی می باشند بسیار محدود هستند و شما به سختی می توانید یکی از آنها را پیدا کنید . به دلیل این که سوخت گاز در کشور ما از قیمت پایین تری برخوردار می باشد . به همین دلیل افراد سعی می کنند برای صرفه جویی در هزینه های خود از سوخت ارزان تر استفاده کنند . بخاری قارچی را می توانید به دو صورت مورد استفاده قرار دهید . اگر مکانی که میخواهید هیتر قارچی را در آنجا قرار دهید دارای گاز شهری و گاز لوله کشی باشد . به راحتی میتوانید بخاری خود را به لوله کشی گاز متصل نمایید . البته در مورد استفاده از آن گاز لوله کشی شما با محدودیت هایی مواجه هستید. یکی از محدودیت ها این است که شما نمی توانید آزادانه مکان بخاری خود را تغییر دهید . هر جایی که بخواهید بخاری قارچی را در آنجا قرار دهید باید ابتدا دسترسی به گاز را مورد بررسی قرار دهید .

امام بخاری فضای باز قارچی می تواند به صورت کپسولی نیز مورد استفاده قرار گیرد . شما می‌توانید از سیلندر گاز برای تامین گاز مورد نیاز برای بخاری استفاده کنید . بخاری قارچی کپسولی قابلیت جابجایی بسیار بالایی دارد . شما می توانید در هر مکانی که دوست داشته باشید آن را قرار دهید . البته بخاری قارچی کپسولی نیز بدون ایراد نمی باشد و مشکلات خاص خود را دارد . یکی از این مشکلات نیاز به شارژ و تعویض کپسول میباشد . شما بر حسب استفاده خود از بخاری قارچی و هر چند روز یکبار نیاز به تعویض سیلندر گاز دارید. که این موضوع می‌تواند گاهی اوقات با دشواری هایی همراه با شد .

بخاری قارچی رومیزی

بخاری فضای باز و رستوران

امروزه یکی از مسائل مهم در صنعت تاسیسات،تامیین گرمایش فضای باز مانند ستوران ،تراس ،آلاچیق،روف گاردن ،پیاده رو و فضای باز ورودی سالن ها و غیره می باشد.که در بالا برخی از آن ها را توضیح داده شد.در بخاری های زمینی به علت گرمایش مستقیم هوای محیط،نه تنها استفاده از این بخاری های زمینی مقرون به صرفه نیست بلکه هیچ کنترلی برسمت و سوی حرکت جریان هوای گرم وجود ندارد و وزش باد در آن نقشی تعیین کننده ای دارد که این مسئله باعث تشدید عدم یکنواختی گرمایش در فضای باز می شود.با این اوصاف به منظور تامین گرمایش فضای باز بایستی از سیستمی استفاده شودتا همانند خورشید،گرما به صورت امواج تابشی به سطح بدن انسان و اجسام انتقال دهد.دستگاه گرماتاب که با عنوان هیتر فضای باز گرماتاب نیز شناخته می شود با استفاده از گرمای حاصل از احتراق سوخت و انتقال آن به سطح تابشی منحصر به فردامواج تابشی مادون قرمز را به سطح بدن افراد منتقل کرده و آن را گرم می نماید.معمولا در گرمایش فضای باز دستگاه گرماتاب که به آن هیترفضای باز نیز گفته می شود در ارتفاع پاین تری نسبت به فضاهای بسته نصب شده تا بتوانندشرایط آسایش حرارتی نزدیک نماید.که این بخاری ها برای رستوران بسیار مناسب است.

منبع:ویلاسازه

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها