تاریخ انتشار : یکشنبه 12 شهریور 1402 - 11:28
50 بازدید
کد خبر : 209081

بهترین بازی‌های خلاقانه برای کودکان پیش دبستانی

بهترین بازی‌های خلاقانه برای کودکان پیش دبستانی

بهترین بازی‌های خلاقانه برای کودکان پیش دبستانی در راستای رشد و پرورش بهتر کودکان امروزی، استفاده از بازی‌های خلاقانه اهمیت بسیار زیادی دارد. هر یک از این بازی‌ها از ویژگی‌های به خصوصی برخوردار هستند و برای بچه‌ها در رده‌های سنی متفاوت به کار می‌روند. برای استفاده از برخی از این بازی‌ها باید به دنبال ابزارهای مخصوصی بگردیم

بهترین بازی‌های خلاقانه برای کودکان پیش دبستانی

در راستای رشد و پرورش بهتر کودکان امروزی، استفاده از بازی‌های خلاقانه اهمیت بسیار زیادی دارد. هر یک از این بازی‌ها از ویژگی‌های به خصوصی برخوردار هستند و برای بچه‌ها در رده‌های سنی متفاوت به کار می‌روند. برای استفاده از برخی از این بازی‌ها باید به دنبال ابزارهای مخصوصی بگردیم که در کنار بازی و تفریح، بر یادگیری و رشد کودک نیز تأثیر بگذاریم. به همین خاطر آشنایی با برخی از انواع بازی‌ها و ابزارهای مخصوص آن‌ها در مراکز نگهداری و پرورش کودکان مورد توجه قرار گرفته است.

معرفی بهترین بازی‌ها برای کودکان پیش دبستانی

بازی‌هایی که برای کودکان در دوره پیش دبستانی مناسب هستند متنوع‌اند اما ویژگی‌های خاصی دارند. در ادامه به معرفی این بازی‌ها می‌پردازیم.

بازی کم هزینه پنگوئن

یکی از بهترین بازی‌هایی که برای اغلب بچه‌ها در رده‌های سنی مختلف کارایی دارد، بازی پنگوئن است. در این بازی از ساده‌ترین ابزارها برای پرورش و تقویت بخش‌های مختلف پا و عضلات کودک استفاده می‌شود. در این بازی ساده از یک بادکنک برای هر بازیکن استفاده می‌شود. بچه‌ها بادکنک را در میان دو پای خود قرار داده و در مسیر تعیین شده شروع به حرکت می‌کنند.

در مسیر بازی باید مراقب باشند که بادکنک از میان پای آن‌ها خارج نشود. در مراکز آموزشی مانند پیش دبستانی از این بازی‌ها برای برگزاری مسابقه در میان کودکان استفاده می‌کنند. به همین خاطر یکی از محبوب‌ترین بازی‌های گروهی بچه‌های پیش دبستانی محسوب می‌شود. شما می‌توانید این بازی را با روش‌های جدیدتری نیز انجام دهید.

بازی بولینگ خانگی

tafrihsazan انواع لوازم و دستگاه‌های بازی را برای سهولت در ایجاد بازی‌های خلاقانه در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. هر یک از این بازی‌ها با استفاده از ساده‌ترین ابزارها اجرا می‌شوند. بازی بولینگ با استفاده از چند وسیله ساده نیز قابل انجام خواهد بود. در این روش می‌توانید از اسباب بازی‌های مجموعه پیکوتویز تهیه کنید و همچنین این کالاها را با قیمت ارزان تر از مجموعه تفریح سازان تهیه کرده و هیجان برگزاری این بازی‌ها را که به صورت گروهی یا انفرادی برگزار می‌شوند، افزایش دهید. در برخی موارد افراد با استفاده از لوازم دم دستی نیز این بازی بولینگ را راه اندازی می‌کنند. شما می‌توانید از چند لیوان پلاستیکی یا وسیله ساده در کنار هم برای اجرای یک بازی شگفت انگیز استفاده کنید.

بازی بولینگ با امتیازدهی برای بازیکنان همراه است و به همین خاطر نیز بسیاری از افراد از آن استقبال می‌کنند. شما می‌توانید تعداد لیوان‌هایی که در هر بار پرتاب توپ به سمت آن‌ها بر زمین افتند و جا به جا می‌شوند را به عنوان امتیاز هر کودک در نظر بگیرید.

استفاده از سرسره برای بازی

مجموعه معتبر تفریح سازان انواع لوازم بازی را برای انجام بازی‌های خلاقانه ارائه داده است. سرسره‌ها یکی از ارکان اساسی برپایی یک مجموعه آموزشی و بازی برای کودکان به شمار می‌روند که کارایی قابل توجهی دارند. گذشته از تفریحات سالمی که کودکان با استفاده از این لوازم بازی ایجاد می‌کنند، انواع بازی‌های خلاقانه و هوشمندانه نیز با این وسایل بازی قابل اجرا خواهد بود. مربیان در پیش دبستانی از سرسره‌های بازی برای یادگیری نظم و انضباط و قوانین مربوط به صف گرفتن استفاده می‌کنند.

در برخی موارد بچه‌ها با استفاده از سرسره بسیاری از مطالب آموزشی مورد نیاز خود را فرا می‌گیرند. سر خوردن از سرسره به عنوان یک جایزه برای کارهای خوب بچه‌ها نیز به شمار می‌رود.

در خلال انجام ورزش‌های ریتمیک بالا رفتن از سرسره و سر خوردن آن از نیز می‌تواند بخشی از اجرای یک نمایش جذاب برای کودکان باشد که مورد علاقه آن‌ها خواهد بود. سرسره پارکی در مدل‌های متنوع برای اجرای این بازی‌ها به کار می‌رود. در ساخت و آماده سازی برخی از انواع این سرسره‌ها از لوازم جانبی دیگری نیز استفاده می‌شود. استفاده از تور و زنجیرهای محکم برای بالا و پایین رفتن بچه‌ها نیز اجرای بازی‌های جذاب را ساده‌تر می‌کند.

Shape1

گیم برد یا بازی رومیزی

در دنیای امروز تنوع در میان بازی‌های مخصوص کودکان بسیار بیشتر از پیش شده است. بازی‌های رومیزی در مدل‌های متنوعی ارائه شده و برای افزایش هوش و خلاقیت بچه‌ها به کار می‌روند. گیم بردها یکی از مهم‌ترین انواع دسته بندی‌های بازی‌های خلاقانه به شمار می‌روند که با طراحی‌های متفاوتی ارائه می‌شوند. در این بازی‌ها از انواع لوازم و تجهیزات ساده استفاده می‌کنند که در هزینه‌های والدین یا مراکز آموزشی کودکان صرفه جویی خواهند کرد.

در خلال این بازی‌ها ذهن و تفکر بچه‌ها نشانه گرفته شده و کودک در این زمینه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از بازی‌های کارتی، شطرنج و کاردستی‌های خلاقانه که برای بازی به کار می‌روند استفاده کنید. اغلب این بازی‌ها به صورت دسته جمعی یا گروهی اجرا می‌شوند. به همین خاطر فرایند دوست یابی و برقراری ارتباط اجتماعی کودکان نیز ساده‌تر انجام می‌شود.

انواع بازی‌ها مانند الاکلنگ کودک نیز با روش‌های گروهی و دسته جمعی اجرا می‌شوند. به همین خاطر بچه‌ها از این بازی‌ها بیشتر استقبال می‌کنند. شما می‌توانید هر یک از این موارد را برای تفریح کودک خود در عین افزایش خلاقیت خود به کار ببرید.

حباب بازی کودکان

تقریباً هیچ بچه‌ای را پیدا نمی‌کنید که از انجام بازی حباب بازی لذت نبرد! بازی با حباب سازهای دستی یا اسباب بازی بسیار لذت بخش است و یک تفریح خلاقانه به شمار می‌رود. بچه‌ها در این بازی عضلات دست و دهان خود را تقویت می‌کنند. در عین حال انواع خلاقیت‌ها را با افزایش و کاهش اندازه حباب‌ها به کار می‌برند. به همین خاطر استفاده از این بازی‌ها در مراکز آموزش کودکان نیز بسیار بیشتر شده است.

در این بازی‌ها از ابزارهای خانگی و دست ساز نیز استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با قراردادن چند نی در کنار هم یک دستگاه حباب ساز ساده برای کودکان خود آماده سازی کنید. شما می‌توانید این حباب سازها را با بهترین کیفیت خریداری کرده و یک اسباب بازی مناسب و آموزشی برای کودک خود فراهم آورید.

معرفی تفریح سازان

مجموعه tafrihsazan با سال‌ها تجربه در زمینه خرید و فروش لوازم بازی کودک بهترین بازی‌های کودکانه را برای همه رده‌های سنی ارائه می‌دهد. در این مجموعه پیشرفته لوازم بازی استاندارد با قابلیت‌های ویژه در دسترس بچه‌ها قرار می‌گیرند. شما می‌توانید هر یک از این لوازم را برای تفریح سالم فرزندان خود خریداری کنید.

نتیجه گیری

اهمیت بازی در رشد و پرورش کودکان سنین رشد ثابت شده و مورد توجه بسیاری از کارشناسان قرار گرفته است. به همین خاطر اغلب افراد برای بازی فرزندان خود به دنبال وسایل بازی مناسب می‌گردند. انواع چرخ و فلک کودک، ماشین‌های اسباب بازی، لوازم بازی فومی و… در سنین رشد کودک به کار برده شده و مزایای قابل توجهی دارند. هر یک از آن‌ها برای اجرای بازی‌های دسته جمعی یا فردی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سؤالات متداول

چرا بازی برای بچه‌های پیش دبستانی اهمیت دارد؟

این کودکان در سنین رشد بوده و بخش‌های داخلی و خارجی بدن آن‌ها در حال تقویت شدن هستند. استفاده از بازی برای رشد و تقویت بهتر کودکان در این رده‌های سنی به عنوان مناسب‌ترین راهکار پیشنهاد می‌شود.

چه بازی‌های گروهی برای بچه‌های پیش دبستانی مناسب هستند؟

بازی‌های پر جنب و جوش مانند سرسره بازی و بازی‌های دقیق و فکری مانند گیم بردها و بولینگ که نیاز به نشانه گیری و دقت بالا دارند.

در مراکز پیش دبستانی برای تقویت بچه‌ها از چه بازی‌هایی استفاده می‌شود؟

انواع بازی‌ها با سرسره، تاب یا چرخ فلک در این مراکز به کار برده شده و به صورت گروهی و انفرادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها