کد خبر : 209166
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 19 سپتامبر 2023 - 11:54
-

بهترین طرح توجیهی

بهترین طرح توجیهی

یک نقشه ی راه به شما کمک می‌ کند تا بتوانید بدون تردید سرمایه‌ گذاری  کنید و از تمامی موانع و مشکلاتی که در مسیر وجود دارد به خوبی عبور کنید. در واقع بدون داشتن نقشه ی راه ، شروع کسب و کار ریسک بزرگی است که ممکن است منجر به شکست شود و در

یک نقشه ی راه به شما کمک می‌ کند تا بتوانید بدون تردید سرمایه‌ گذاری  کنید و از تمامی موانع و مشکلاتی که در مسیر وجود دارد به خوبی عبور کنید. در واقع بدون داشتن نقشه ی راه ، شروع کسب و کار ریسک بزرگی است که ممکن است منجر به شکست شود و در نهایت هزینه و زمان زیادی را از شما بگیرد به همین جهت طرح توجیهی به منظور کسب اطلاعات در مورد آینده کسب و کار مورد استفاده قرار می‌ گیرد. امروزه افراد زیادی از طرح توجیهی استفاده می‌ کنند تا بتوانند بدون تردید سرمایه‌ گذاری را آغاز نمایند و از تمامی مراحل آن اطلاع داشته باشند. در طرح توجیهی، تمامی تجهیزات و نیروی کار مورد نیاز برای شروع یک کسب و کار موفق مشخص می‌ گردد و شما می‌ دانید که به چه ماشین آلات و تجهیزات و فضایی برای شروع کسب و کار خود نیاز دارید همچنین نیروی ساده و نیروی متخصص تعیین می ‌گردد که به چه تعداد نیرو برای شروع نیاز دارید. محصولات یا خدماتی که می‌ خواهید ارائه دهید مورد بررسی قرار می ‌گیرد و بازار آن طبق آمار و اطلاعات دقیق و سازماندهی شده مشخص می ‌گردد که محصول یا خدمات شما می ‌تواند آینده خوبی داشته باشد یا خیر. طرح توجیهی به شما کمک می ‌کند تا بتوانید طرح خود را به هر سازمانی توضیح دهید و برای درخواست وام و جذب سرمایه ‌گذار و موارد دیگر اقدام نمایید. در طرح توجیهی فروش محصولات و یا خدمات شما مورد توجه قرار می گیرد.

طرح توجیهی

طرح توجیهی چیست؟

طرح توجیهی گزارشی است که توجیه پذیری یک ایده را از جهات فنی بازار و مالی مورد بررسی قرار می‌ دهد. ایده سرمایه ‌گذاری می ‌تواند احداث کارخانه یا خط تولید یک محصول و یا یک شرکت خدماتی و غیره باشد بنابراین شما برای هر نوع سرمایه‌ گذاری و راه‌ اندازی کسب و کار می‌ توانید از طرح توجیهی بهره ببرید. بخش های اصلی طرح توجیهی را بازار،مالی و فنی تشکیل می دهند.

دلیل استفاده از طرح توجیهی

در طرح توجیهی امکان ‌پذیر بودن یک پروژه مورد بررسی قرار می‌ گیرد که آیا ایده‌ ای که شما در ذهن دارید امکان ‌پذیر است یا خیر بنابراین با توجه به شرایطی که دارید و میزان بودجه می توانید اطلاعات لازم را کسب نمایید. شروع هر کسب و کاری در ظاهر شاید خیلی ساده به نظر آید و افراد زیادی با توجه به تجربه ای که دارند و یا مشاهده ی رقبا اقدام به راه اندازی کسب و کار نمایند، اما زمانی که به آن کسب و کار ورود پیدا می ‌کنید با چالش ‌هایی روبرو می ‌شوید که به آن دقت نکرده اید و در صورتی که برای این چالش ‌ها آمادگی لازم را نداشته باشید ممکن است با شکست مواجه شوید. در طرح توجیهی ملاحظات فنی و تولیدی ، گزارش مالی ، بازار و غیر بررسی می‌ شود. یک طرح توجیهی خوب نقشه راه است و از آزمون و خطاهای مکرر در کسب و کار جلوگیری می‌‌کند. همچنین طرح توجیهی خوب از هدر رفت سرمایه و انرژی جلوگیری می ‌نماید به همین دلیل است که برای نگارش طرح توجیهی باید حتماً از افراد دارای تخصص کمک بگیرید.

مرکز مهندسین مشاور طرح ریزی صنایع (مطصا) یکی از مراکز معتبر و تخصصی در زمینه ی ارائه انواع طرح توجیهی می ‌باشد بنابراین می ‌توانید برای رسیدن به اهداف خود و سهولت بخشیدن به آن از این مجموعه کمک بگیرید.

طرح توجیهی

اهداف طرح توجیهی

طرح توجیهی می ‌تواند برای اهداف مختلف استفاده شود و یک یا چند هدف را در برگیرد. یکی از اهداف طرح توجیهی بهره گیری از ان به صورت شخصی و تصمیم گیری درون سازمانی است. از اهداف دیگر طرح توجیهی می‌ توان به دریافت تسهیلات و جذب سرمایه ‌گذار اشاره کرد. همچنین طرح توجیهی برای اخذ مجوز و پروانه طرح مورد استفاده قرار می‌ گیرد. از اهداف دیگر طرح توجیهی ، اخذ زمین از بخش های دولتی است. همچنین در مواقعی طرح توجیهی برای گسترش کسب و کار مورد توجه قرار می‌گیرد. بنابراین برای استفاده از طرح توجیهی دلایل مختلفی وجود دارد که از طریق نگارش طرح توجیهی می توان به این اهداف دست پیدا کرد.

ضروریت استفاده از طرح توجیهی

فارغ از اینکه به یک محصول یا خدمات خود اطمینان دارید نیاز است برای شروع کسب و کار و سرمایه ‌گذاری از طرح توجیهی کمک بگیرید تا مشکلات مسیر را رفع نمایید و یا از بروز مشکلات بزرگ جلوگیری کنید. در صورت عدم استفاده از طرح توجیهی ممکن است با شکست روبرو شوید و سرمایه خود را از دست بدهید به همین دلیل با کمک طرح توجیهی می‌ توان بسیاری از موانع را از مسیر رسیدن به اهداف خود برداشت زیرا اطلاعات دقیقی که توسط یک تیم حرفه ای و مجرب گرداوری می شود ، کامل و بی نقص بوده و اطلاعات لازم درباره ی سرمایه گذاری مورد نظر شما را دربردارد و از این طریق تمامی هزینه ها، نیرو ، تجهیزات، بازار ،مشتریان، رقبا و… مشخص می گردد.

با استفاده از طرح توجیه، توجیه پذیری ایده در دنیای واقعی بررسی می ‌شود به همین دلیل کسب و کار های نوپا و افرادی که می ‌خواهند به تازگی پروژه‌ ای را انجام دهند نیاز به طرح توجیهی دارند حتی شرکت ‌های جا افتاده نیز برای گسترش کسب و کار خود و اجرای پروژه ‌های مختلف طرح توجیهی تدوین می ‌کنند و این اهمیت طرح توجیهی را نشان می ‌دهد. در مواردی افراد برای شروع یک پروژه دچار شک هستند و با استفاده از طرح توجیهی می ‌توان با مشخص کردن مسیر تصمیم گیری را انجام داد همچنین افرادی هستند که ایده ‌های مختلفی را به صورت خام در ذهن دارند و می ‌خواهند یکی از این ایده‌ ها را اجرا نمایند. بنابراین این افراد با استفاده از طرح توجیهی مسیری روشن از ایده‌ ها را مشخص می‌ کنند و در نهایت می ‌توانند بهترین ایده را برای سرمایه ‌گذاری انتخاب کنند.

طرح توجیهی

طرح توجیهی برای کسب و کار ها

طرح توجیهی اطلاعات دقیق و محاسباتی را به شما ارائه می ‌کند که این کار توسط یک تیم متخصص و با دانش انجام می ‌گیرد. و در نهایت شما تصویر روشنی از ایده خود دارید و می‌ توانید درباره آن تصمیم گیری کنید. در صورت سرمایه‌ گذاری بدون داشتن طرح توجیهی شما ریسک زیادی کرده ‌اید و درصد موفقیت شما کاهش پیدا می کند. برخی از افراد با تکیه بر تجارب شخصی و مشاهده ی بازار محصول یا خدمات از تدوین طرح توجیهی امتناع می کنند و این تفکر را دارند که نیازی به طرح توجیهی ندارند اما تکیه بر تجارب شخصی نمی ‌تواند دلیلی بر موفقیت شما باشد، زیرا شما تمام مسیر را نمی ‌دانید و ممکن است در طول مسیر با چالش‌هایی روبرو شوید که این چالش‌ها برای رقبای شما به شکل متفاوتی باشد. بنابراین طرح توجیهی لازمه ی شروع هر کسب و کاری است. این را در نظر بگیرید که با شروع کسب و کار و سرمایه ‌گذاری پس از مدتی نتوانید به کسب و کار خود ادامه دهید و موجب شکست شما شود.علاوه بر از دست دادن بودجه یا بخشی از آن، چند سالی از کسب و کار خود عقب خواهید ماند. در این جا اهمیت طرح توجیهی مشخص می شود و برای تدوین رح توجیهی باید حتما ا مراکز معتبر کمک بگیرید.

گروه مهندسین مشاور طرح ریزی صنایع (مطصا) با ارائه ی بهترین طرح توجیهی در خدمت شماست و می توانید انواع طرح توجیهی جامع و اصولی برای سرمایه گذاری های کوچک و بزرگ را از این مجموعه دریافت نمایید.

https://matsa.co/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مجله سرگرمی و فناوری دیج مگ

قیمت یاب خریدینو

قیمت کامپیوتر گیمینگ

قیمت سیستم گیمینگ

لمینت متحرک دندان

قیمت فنس

قیمت خرید پترولیوم کک

عباس نادر روان شناس

پشتیسار

قیمت باطری ماشین

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

وارد کننده صاعقه گیر الکترونیکی ساختمان

کلید حرارتی زیمنس (خرید از وارد کننده)

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح