کد خبر : 193256
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 ژانویه 2022 - 11:51
-

دخالتی در بودجه کمیته المپیک و پارالمپیک نداریم/ واریز بیش از ۵۰ درصد بودجه فدراسیون‌ها

دخالتی در بودجه کمیته المپیک و پارالمپیک نداریم/ واریز بیش از ۵۰ درصد بودجه فدراسیون‌ها

سرپرست مدیریت مالی و توسعه پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: به هیچ عنوان در تقسیم بندی و نظارت بودجه کمیته ملی المپیک و پارالمپیک دخالتی نخواهیم داشت و اعتبارات این دو ارگان مستقیم به حساب آنها واریز خواهد شد. سید امیرحسین مطلبی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره در اختیار قرار گرفتن بودجه سال آینده

دخالتی در بودجه کمیته المپیک و پارالمپیک نداریم/ واریز بیش از ۵۰ درصد بودجه فدراسیون‌ها

سرپرست مدیریت مالی و توسعه پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: به هیچ عنوان در تقسیم بندی و نظارت بودجه کمیته ملی المپیک و پارالمپیک دخالتی نخواهیم داشت و اعتبارات این دو ارگان مستقیم به حساب آنها واریز خواهد شد.

سید امیرحسین مطلبی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره در اختیار قرار گرفتن بودجه سال آینده کمیته ملی المپیک و پارالمپیک به وزارت ورزش و این که آیا این مساله دوگانگی ایجاد نمی‌کند، اظهار کرد: براساس تفاهمنامه‌ای که در ابتدای سال با فدراسیونهای ورزشی داشتیم به آنها اعلام کردیم که پرداخت اعتبارات سالیانه آنها به صورت مرحله‌ای خواهد بود، به این شکل که هر ۳ ماه براساس عملکرد فدراسیونها و رخدادهای مهمی که در طی سال دارند، کمک های مصوب به آنها تزریق می‌شود. براساس گزارشی که دریافت کردم برای ۶ ماه اول سال تا پایان شهریور، ۵۰ درصد اعتبارات به حساب فدراسیونها واریز شده و حتی برخی فدراسیونها با توجه به عملکردشان و اردوها و تورنمنت‌های برون مرزی که داشتند، بیش از ۵۰ درصد اعتبارات خود را دریافت کرده‌اند.

وی گفت: هیچ فدراسیونی نمی تواند ادعا کند که کمتر از ۵۰ درصد اعتبارات سالیانه خود را دریافت کرده است، البته شاید فدراسیونی خارج از این موضوع مطالبه‌ای از جایی دریافت کرده باشد که در اختیار ما نیست.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع زارت ورزش و جوانان اضافه کرد: هیچ فدراسیونی نیست که اعتبارات خود را کمتر از ۵۰ درصد دریافت نکرده باشد، آن چیزی که وزیر ورزش به من امر کرده‌اند این بود که حمایت‌های پرداختی خود را در ۳ ماه سوم سال جاری به فدراسیونهای ورزشی داشته باشیم که برای تخصیص آن منتظر تخصیص اعتبارات از سوی سازمان برنامه و بودجه و خزانه هستیم تا براساس عملکرد فدراسیونها، بودجه را واریز کنیم.

مطلبی همچنین در خصوص وضعیت بودجه فدراسیون ناشنوایان و این که چه مقدار از اعتبارات سالیانه خود را دریافت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: به این فدراسیون تاکنون بیش از ۹۰ درصد بودجه واریز شده و در حقیقت اعتبارات سال جاری خود را دریافت کرده‌اند. حال این که برای برگزاری اردوهای المپیکی از اعتبار ویژه برخوردار هستند یا خیر در جریان نیستم و  بستگی به مکاتبه آنها با سازمان برنامه و بودجه و مجلس دارد. اگر اعتبارات ویژه این فدراسیون در ردیف بودجه ما قرار گرفته باشد، طبیعتا پرداخت خواهیم کرد. البته اعتبارات ویژه فدراسیون ناشنوایان در بودجه ما دیده نشده است.

وی در توضیح بودجه سال ۱۴۰۱ کمیته ملی المپیک و پارالمپیک که در اختیار وزارت ورزش گذاشته شده است، تصریح کرد: تا امروز تعامل خوبی با کمیته ملی المپیک و پارالمپیک داشته و در ادامه نیز خواهیم داشت. بودجه تخصیص یافته نیز مخصوص این دو ارگان است و این طور نیست که در جای دیگری هزینه کنیم.

مطلبی پیرامون این پرسش که آیا تخصیص بودجه کمیته ملی المپیک و پارالمپیک به وزارت ورزش از نظر قانونی مشکلی ایجاد نمی‌کند، خاطرنشان کرد: این سیاست دولت است مبنی بر این که بودجه حوزه های مختلف را یک جا ببیند. تا جایی که اطلاع دارم حتی به عنوان مثال؛ بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز که ۱۹ دستگاه زیرمجموعه این وزارتخانه است همه یک جا دیده شده تا عدالت در جاهای مختلف رعایت شود.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان افزود: تمام بودجه سال ۱۴۰۱ کمیته ملی المپیک مثل گذشته در اختیار این نهاد قرار خواهد گرفت تا خود کمیته تصمیم بگیرد که به چه نحوی بودجه در اختیار فدراسیونها قرار دهد. به هیچ عنوان ما در تقسیم بندی و نظارت بودجه کمیته ملی المپیک و پارالمپیک دخالتی نخواهیم داشت. در حقیقت این سیاست دولت بوده تا در سر جمع اعتبارات بداند که چه میزان بودجه برای ورزش در نظر گرفته است. ما تعامل خوبی تا به امروز با این دو ارگان داشتیم و بعد از این نیز خواهیم داشت و بودجه آنها نیز براساس ردیف بودجه و موافقت‌نامه‌هایی که مبادله می‌شود، مستقیم به حساب کمیته ملی المپیک و پارالمپیک واریز خواهد شد.

وی همچنین در خصوص آیین‌نامه‌های هیات‌های استانی و این که با بازنشسته بودن برخی روسای هیات‌های استانی آیا دوباره بودجه در اختیار آنها گذاشته می‌شود یا خیر؟ تاکید کرد: کمک‌هایی که به هیات‌های ورزشی صورت می‌گیرد از طریق ادارات کل استان‌ها است و ربطی به بازنشسته بودن رییس هیات ندارد. وظیفه ما حمایت از هیات‌های استانی است. قوانین و آیین‌نامه‌های هیات های ورزشی در اختیار معاونت قهرمانی است و براساس اساسنامه که مصوبه هیات وزیران دارد، حمایت ها کماکان ادامه خواهد داشت و کاری نداریم که رییس هیات استانی بازنشسته است یا خیر؟

مطلبی در پاسخ به این پرسش که، با توجه به این که سال آینده بازیهای آسیایی و پاراآسیایی را پیش رو داریم آیا اعتبار ویژه‌ای برای این دو رویداد مهم در ردیف بودجه سال ۱۴۰۱ دیده شده است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: در ردیف بودجه برای این دو رویداد مهم بودجه ویژه‌ای لحاظ شده و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی پیرامون این پرسش که آیا بودجه سال آینده وزارت ورزش برای اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده و اتمام پروژه‌های نیمه تمام کافی است یا خیر؟ گفت: مجلس تا به امروز حمایت‌های خوبی را از ورزش داشته است، البته در ردیف بودجه یک بخش با افزایش بودجه و در بخش دیگر با کاهش بودجه مواجه بوده‌ایم، ضمن این که در حال رایزنی با کمیسیون فرهنگی مجلس هستیم تا درآمد حاصل از مالیات دخانیات و ۲۷ صدم درصد مالیات برارزش افزوده که از ورزش حذف شده، دوباره به ورزش اختصاص پیدا کند تا از این طریق بتوانیم پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم و بحث اشتغالزایی جوانان را مرتفع کنیم.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در پایان پیرامون این پرسش که براساس رای دیوان عدالت اداری، سوابق شغلی در نهادهای عمومی غیردولتی جزو سوابق موثر در بازنشستگی لحاظ نشده است، چون فدراسیونهای ورزشی نهادهای عمومی غیردولتی هستند، موضوع بازنشستگی روسای فدراسیونهای ورزشی بر این اساس چگونه خواهد بود، افزود: این مساله شرایط خاص خود را دارد و در خصوص افرادی در نظر گرفته می شود که حقوق گرفته و سه چهارم کار کرده باشند، براساس اطلاعات پرونده پرسنلی موجود در وزارت ورزش، علی مرادی بیش از ۳۵ سال سابقه دارد و بازنشسته است. بنابراین از لحاظ پرونده شغلی وی بازنشسته محسوب می شود.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مجله سرگرمی و فناوری دیج مگ

قیمت یاب خریدینو

قیمت کامپیوتر گیمینگ

قیمت سیستم گیمینگ

لمینت متحرک دندان

قیمت فنس

قیمت خرید پترولیوم کک

عباس نادر روان شناس

پشتیسار

قیمت باطری ماشین

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

وارد کننده صاعقه گیر الکترونیکی ساختمان

کلید حرارتی زیمنس (خرید از وارد کننده)

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح