کد خبر : 186528
تاریخ انتشار : جمعه 7 ژانویه 2022 - 10:43
-

سیدحسن نصرالله: تفکر داعش از عربستان آمد/ شهید سلیمانی در تاسیس مقاومت عراق نقش داشت

سیدحسن نصرالله: تفکر داعش از عربستان آمد/ شهید سلیمانی در تاسیس مقاومت عراق نقش داشت

سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت دومین سالروز شهادت شهیدان «سردار سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» آغاز شد. به گزارش ایسنا، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت دومین سالروز شهادت شهیدان «سردار سلیمانی» فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران و «ابو مهدی المهندس» معاون رئیس حشد شعبی عراق سخنرانی کرد. دبیرکل

سیدحسن نصرالله: تفکر داعش از عربستان آمد/ شهید سلیمانی در تاسیس مقاومت عراق نقش داشت

سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت دومین سالروز شهادت شهیدان «سردار سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» آغاز شد.

به گزارش ایسنا، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت دومین سالروز شهادت شهیدان «سردار سلیمانی» فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران و «ابو مهدی المهندس» معاون رئیس حشد شعبی عراق سخنرانی کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در در ابتدای سخنرانی خود ایام فاطمیه را به امت اسلامی تسلیت گفت. وی همچنین شهادت حسن ایرلو سفیر ایران در یمن را تسلیت گفت و تصریح کرد: شهید ایرلو از جمله کسانی بود که از همان ابتدای مقاومت برای همراهی مبارزان به لبنان آمد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: پیامدهای ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس به دست آمریکایی‌ها همچنان تا به امروز ادامه دارد.

وی اظهار کرد: برگزاری مراسم گرامیداشت فرماندهان پیروزی در عراق و ایران و دیگر مناطق، تاکیدی بر قدردانی از این شهدای گرانقدر است.

وی یادآور شد: طی دو سال گذشته نبردهای بزرگی مانند شمشیر قدس به وقوع پیوست که تاکیدی بر تداوم راه و شیوه شهید سلیمانی و المهندس است.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: آمریکایی‌های قاتل عراق را اشغال کردند و دهها هزار نفر را به قتل رساندند و این کشور را تخریب کرده و منابع و ثروت‌هایش را غارت کردند و دست به شنیع‌ترین شکنجه‌ها علیه عراقی‌ها زدند. داعش ساخته دست آمریکایی‌هاست و این کشور مسؤول تمام جنایت‌هایی است که در عراق صورت گرفت. آمریکا به بهانه داعش به عراق بازگشت.

سیدحسن نصرالله افزود: آمریکاست که عراق را اشغال کرد و در این کشور راه استبداد را در پیش گرفت و قبل از ترور شهید سلیمانی دست به جنایت‌ها و کشتارهای بسیار در این کشور زد.

وی تاکید کرد: شهید سلیمانی در کنار ملت عراق ایستاد و در تاسیس مقاومت نقش داشت و جمهوری اسلامی ایران نخستین کسی بود که برای مقابله با داعش که ساخته دست واشنگتن است، در کنار ملت عراق ایستاد.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه شهید سلیمانی در مقابل اشغالگران ایستاد و در تاسیس گروه‌های مقاومت عراق نقش داشت، گفت: شهید سلیمانی نخستین کسی بود که برای دفاع از شهرها و روستاها و مقدسات عراق در برابر گروه تروریستی داعش، در کنار ملت عراق ایستاد، امنیتی که عراق امروز از آن برخوردار است به برکت خون شهیدان است. پس آیا انصاف است که آمریکایی‌های قاتل را با ایران که از عراق حمایت کرد، مقایسه کرد؟ فاجعه بار است که شهیدانی که از عراق حمایت کردند را با آمریکایی‌هایی که دست به جنایت و کشتار زدند، مقایسه کرد.

سیدحسن نصرالله بیان داشت: تفکر داعش از عربستان آمد و بن سلمان می‌گوید که آمریکا از ریاض خواست تا برای انتشار تفکر وهابی در جهان اقدام کند از همین رو عربستان انتحاری‌ها و خودروهای انتحاری به عراق ارسال می‌کرد.

وی افزود: سعودی‌ها جوانان خود را برای قتل مردم عراق اعزام می‌کردند و ایران جوانان خود را برای دفاع از ملت عراق به این کشور می‌فرستاد.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی دیگر از سخرانی خود آمریکا را مسؤول تمام جنایت‌های “اسرائیل” در منطقه دانست و گفت: این کشور از رژیم اشغالگر حمایت تسلیحاتی و مالی می‌کند و کشورهای دیگر را برای برقراری روابط با “اسرائیل” تشویق می‌کند.

سیدحسن نصرالله با بیان اینکه آمریکا مسؤول جنگ سوریه است، تاکید کرد: تمام کسانی که در جنگ علیه سوریه شرکت کردند، مهره‌های آمریکا بودند و کسی که سوریه‌ای‌ها را به قتل رساند و کشورشان را وارد جنگی خانمان سوز کرد، دولت آمریکا بوده است.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: پایگاه آمریکایی التنف در سوریه برای جذب مجدد داعش در منطقه فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به این نکته که آمریکا مسؤول جنایت‌های اسرائیل در لبنان است، یادآور شد: مسؤولیت تمام اقدامات اسرائیل در لبنان اعم از جنگ‌ها و حملات هوایی و کشتارها به عهده آمریکاست، پس چگونه به آن به عنوان دوست بنگریم؟

سیدحسن نصرالله تاکید کرد: مسؤولیت نخست جنگ یمن بر عهده ـمریکاست و عربستان مجری این جنگ تجاوزکارانه است.

وی خاطرنشان کرد: در هر جا که آمریکایی قاتل حضور داشت، می‌بینیم که شهید سلیمانی نیز برای تغییر معادلات حضور می‌یافت.

دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: آمریکایی‌ها در جریان محاصره قطر، کشورهای خلیج فارس را به بازی و سخره گرفتند تا هرچه بیشتر از آنها پول بگیرند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: کسانی که در ترور فرماندهان پیروزی دست داشتند اعم از طراحان و مجریان این ترور، در این دنیا قبل از آخرت به سزای اعمال خود خواهند رسید.

وی افزود: جنایت ترور فرماندهان پیروزی آغاز مرحله جدیدی از آگاهی و بیداری و نیز آغاز مرحله جدید نبرد است.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: مدارا کردن و یا چشم پوشی نسبت به حضور نیروهای آمریکایی در عراق، در واقع ترور مجدد شهید سلیمانی و المهندس محسوب می‌شود، خون شهیدان گرانقدر به ما می‌گوید که تا زمانی که آمریکا بر منطقه چیره شده است، ظلم و استبداد ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: سرنوشت نیروهای آمریکایی خروج از این منطقه است. خون شهیدان به ما می‌گوید که آمریکا اصل و اساس تجاوزگری و اشغالگری و ظلم در منطقه ماست، پس آن را دشمن بدانید.

سیدحسن نصرالله بیان داشت: عربستان پشت داعش و تکفیری‌ها ایستاد. ما عربستان را مورد حمله قرار ندادیم؛ اما این کشور شریک جنگ علیه منطقه بود. تروریست کسی است که هزاران سعودی تکفیری را به سوریه و عراق اعزام کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در پایان خاطرنشان کرد: ما این افتخار را داشتیم که در مقابل این قاتلان که علیه کشور و ملت ما و علیه خون و ناموس مردان و زنان ما در لبنان توطئه کردند، ایستادیم.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مجله سرگرمی و فناوری دیج مگ

قیمت یاب خریدینو

قیمت کامپیوتر گیمینگ

قیمت سیستم گیمینگ

لمینت متحرک دندان

قیمت فنس

قیمت خرید پترولیوم کک

عباس نادر روان شناس

پشتیسار

قیمت باطری ماشین

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

وارد کننده صاعقه گیر الکترونیکی ساختمان

کلید حرارتی زیمنس (خرید از وارد کننده)

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح