کد خبر : 209218
تاریخ انتشار : شنبه 30 سپتامبر 2023 - 11:55
-

هر آنچه درباره لمینت دندان لازم است بدانید!

هر آنچه درباره لمینت دندان لازم است بدانید!

آیا شما هم به دنبال یک راه مطمئن و ایده‌آل برای داشتن طرح لبخندی زیبا با دندان‌های سفید و مرتب هستید؟ امروزه روش‌های گوناگونی برای هالیوودی کردن دندان‌ها و اصلاح و بهبود دندان‌های آسیب ‌دیده وجود دارند که از شناخته ‌شده‌ترین آن‌ها می‌توان به لمینت دندان اشاره کرد. چه عواملی می‌توانند بر کیفیت هر چه

آیا شما هم به دنبال یک راه مطمئن و ایده‌آل برای داشتن طرح لبخندی زیبا با دندان‌های سفید و مرتب هستید؟ امروزه روش‌های گوناگونی برای هالیوودی کردن دندان‌ها و اصلاح و بهبود دندان‌های آسیب ‌دیده وجود دارند که از شناخته ‌شده‌ترین آن‌ها می‌توان به لمینت دندان اشاره کرد. چه عواملی می‌توانند بر کیفیت هر چه بیشتر لمینت دندان و میزان ماندگاری آن اثرگذار باشند؟ آیا لمینت دندان نیاز به جراحی داشته یا از درمان‌های تهاجمی به شمار می‌رود؟ لمینت دندان بدون درد و خونریزی و طی یک الی دو جلسه قابل انجام است. وجود یک دندانپزشک خوب در پایتخت می‌تواند نتیجه دلخواه را برای شما به ارمغان بیاورد.  برای بررسی این ویژگی‌ها با ما همراه باشید.

داشتن لبخندی زیبا آرزوی هر فردی است. امروزه لمینت دندان در تهران و شهرهای دیگر  در بین بسیاری از افراد طرفدار پیدا کرده است و جز یکی از مهم ترین فعالیت های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی شده است.

دندانپزشکی یکی از رشته های پر مشغله و مهم در جامعه امروزی به شمار می رود. امروزه با افزایش طرفداران زیبایی لبخند، کار دندانپزشکان دیگر فقط کشیدن یا پر کردن دندان ها نیست. با پیشرفت تکنولوژی و علم دندانپزشکی، متخصصین قادر هستند تمام معایب و اختلالات مربوط به دندان ها و فک افراد را درمان کنند. لمینت دندان یکی از اقدامات مهم دندانپزشکان جهت دو چندان کردن زیبایی لبخند افراد می باشد.

در واقع به کمک لمینت روکش نازکی کاملاً مطابق با دندان های طبیعی بر روی دندان های فرد قرار می گیرد و به تغییر رنگ و تغییر سایز ظاهری دندان ها کمک می کند. انجام لمینت دندان ها نیازمند ظرافت و مهارت خاصی است و انجام این فرآیند دستانی توانا و تخصص می طلبد. جالب است بدانید لمینت تنها یکی از راه های زیبا سازی و ترمیم دندان ها و لبخند افراد به شمار می رود. اگر قصد دارید دندان های خود را زیبا کنید و قاب لبخند خود را به لبخندی هالیوودی تبدیل کنید بهتر است به دنبال یک دکتر لمینت دندان ایده آل باشید. برای این کار لازم است ویژگی های منحصر به فرد و ایده آل مربوط به دکتر لمینت دندان را به خوبی شناسایی کنید. با یک انتخاب درست، می توانید تا سال ها از زیبایی لبخند خود لذت ببرید.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان پوسته ای نازک از جنس سرامیک یا پرسلن است که بر روی دندان ها قرار می گیرد و سبب پوشانندگی عیوب دندان ها می شود. به منظور زیبایی دندان ها و تبدیل لبخند ساده افراد به لبخندی هالیوودی لازم است جهت لمینتکمی دندان ها تراش بخورند. شاید برایتان سؤال پیش آید که تراش دندان در لمینت دندان چه قدر است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم معمولاً میزان تراشیدگی دندان ها در انجام فرآیند لمینت بسیار ناچیز است. با این حال این فرآیند کاملاً وابسته به مهارت و تخصص دندانپزشک شما دارد. البته نوع لمینت و جنس دندان های افراد نیز در این تصمیم گیری بی تأثیر نمی باشد.

به بیان دیگر؛ اگر به‌طور کامل لمینت دندان را به عنوان یکی از روش‌های اصلی در بهبود و اصلاح طرح لبخند بشناسید، قطعاً راحت‌تر می‌توانید درباره ویژگی‌های دندانپزشک حائز شرایط اطلاعاتی را به دست آورید. لمینت‌ها در واقع همان روکش‌های دندانی هستند که براساس فرم و شکل دندان‌ها برای هر فرد به صورت منحصربه‌ ساخته و نصب خواهند شد. سرامیکی و کامپوزیتی دو نوع از معروف‌ترین جنس‌های لمینت دندان به شمار می‌روند که به صورت پوسته‌های نازکی روی دندان‌ها کشیده می‌شوند. پیش از قالب‌گیری مینای دندان به اندازه ضخامت لمینت، دندان تراشیده شده و بعد از آن روکش دندان آماده نصب خواهد بود.

جالب است بدانید در کنار زیبایی منحصر به فردی که لمینت دندان ها به لبخند افراد می دهد گاهی عوارض و مشکلاتی را نیز به همراه دارد؛ اما نگران نباشید در صورتی که شما با تحقیق،  متخصص لمینت دندان را انتخاب کرده باشید و او از مواد و متریالی باکیفیت استفاده کرده باشد احتمال بروز عوارض  بسیار ناچیز خواهد بود. البته تنها مواد و متریال مرغوب نیستند که در این زمینه اثری مثبت می گذارند. در واقع تجربه و مهارت دندانپزشک نیز می تواند از بروز عوارض ناشی از لمینت دندان ممانعت کند. لازم به ذکر است پس از انجام لمینت نیز باید مراقبت بعد از لمینت دندان را جدی بگیرید. با انجام اقدامات مذکور می توانید تا مدت ها از لمینتی فوق العاده بر روی دندان های خود لذت ببرید.

پس اگر بخواهیم صحبت های خود تا به اینجا را جمع بندی کنیم باید بگوییم که لمینت دندان در واقع پوسته یا روکشی است که به کمک فرآیندهای دندانپزشکی به لبخند و ظاهر دندان های افراد زیبایی می بخشند. در واقع لمینت کمک می کند هرگونه عیب و ایرادی که بر روی دندان ها وجود دارد پوشانده شود. علاوه بر این رنگ دندان ها با استفاده از لمینت کردن سفیدتر از حد معمول خواهد شد. اگر قصد دارید لبخند خود را به بهترین حالت ممکن و بدون هیچ گونه عارضه خاصی لمینت کنید بهتر است به کلینیک لمینت دندان در تهران مراجعه کنید و نزد دندانپزشک با تجربه بروید.

در واقع انتخاب دندانپزشک کاربلد کار چنان ساده ای نیست و باید تمام موارد مربوط به ویژگی های یک پزشک متخصص لمینت دندان را در نظر بگیرید. لمینت علاوه بر درخشان کردن و نظم دادن به دندان ها قادر است فاصله های زیادی که بین آن ها وجود دارد یا حتی کج بودن آن ها را نیز تا حد زیادی درست کند. در واقع بدین منظور فاصله بین دندان ها به کمک لمینت پر خواهد شد.

انواع لمینت دندان

لمینت دندان از نظر جنس به دو دسته تقسیم بندی می شود. لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت از انواع لمینت دندان به شمار می روند. اگر بخواهیم درباره لمینت کامپوزیتی صحبت کنیم باید بگوییم که به دلیل رنگ طبیعی دندان و ضخامت کم آن طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. به کمک لمینت کامپوزیتی می توان لبخند خود را به لبخندی فوق العاده و جذاب تبدیل کرد. لمینت کامپوزیتی به لمینت بدون تراش شهرت دارد و از این رو بسیاری از افراد دوستدار این نوع لمینت شده اند.

لمینت کامپوزیتی نسبت به لمینت سرامیکی از قیمت کمتری برخوردار است؛ بنابراین تعداد بیشتری از مراجعه کنندگان به دلیل شرایط اقتصادی حاکم در جامعه ترجیح می دهند آن را انتخاب کنند. طول درمان و قرار دادن لمینت کامپوزیتی بر روی دندان ها تقریباً با مراجعه یک جلسه به دندانپزشک انجام خواهد شد. این در حالی است که لمینت سرامیکی نیازمند دو جلسه با فاصله گذاری دو هفته ای می باشد. لمینت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی نیاز به تراش بیشتری دارد و این موضوع می تواند برخی از لمینت پسندان را اذیت کند.

مزیت لمینت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی این است که از تنوع رنگ و تنوع جنسی بیشتری برخوردار است. شفافیت حاکم در لمینت های سرامیکی سبب زیبایی خارق العاده ای در خط لبخند افراد می شود. از آن جایی که عمر مفید لمینت و ماندگاری آن برای بسیاری از افراد مهم است لمینت سرامیکی انتخاب فوق العاده ای می تواند باشد. اگر بخواهیم درباره طول عمر لمینت دندان بگوییم لازم به ذکر است میزان طول عمر لمینت دندان از نوع کامپوزیتی حدود ۵ الی ۷ سال می باشد. این در حالی است که طول عمر لمینت دندان در انواع لمینت سرامیکی حداقل ۵ سال و حداکثر ۱۵ سال می باشد.

تفاوت لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی

همان طوری که گفته شد لمینت ها در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی وجود دارند. هر یک از این نوع لمینت ها مزایا و معایبی به همراه دارند که بیماران با توجه به شرایط و وضعیت دندان های خود می توانند یکی از آن ها را انتخاب کنند و انجام دهند. از نظر استقامت باید بگوییم که لمینت های سرامیکی نسبت به لمینت سرامیکی در رده بالاتری قرار گرفته اند. از آن جایی که میزان رنگ پذیری لمینت سرامیکی بسیار پایین است تا مدت ها می توان از ظاهر فوق العاده آن بهره برد. همین امر سبب شده است طرفداران بسیار زیادی را به سمت خود جلب کند.

درباره قیمت لمینت دندان باید بگوییم در صورتی که از لمینت کامپوزیتی استفاده کنید باید هزینه کمتری را پرداخت کنید. در این بین لازم است بگوییم رنگی که در لمینت های کامپوزیتی وجود دارد از ثبات کمتری برخوردار است. به هر حال هر یک از لمینت ها از عیوب و مزیت های منحصر به فردی برخوردار هستند که افراد می توانند با توجه به نیاز و هدف خود یکی از آن ها را انتخاب کنند. یکی دیگر از محاسن لمینت سرامیکی این است که به هیچ عنوان برگشت ندارد و تا مدت ها بر روی دندان ثابت می ماند. به کمک لمینت سرامیکی می توان طیف گسترده ای از عیوب دندان ها را برطرف کرد. به عنوان مثال می توان از نوع سرامیکی جهت لمینت دندان بد فرم و لمینت دندان خرگوشی نیز از نوع لمینت سرامیکی می توان استفاده کرد.

کاربرد لمینت دندان

لمینت دندان در وحله اول جهت رفع عیوب دندان ها به کار می رود. معمولاً به منظور زیبایی خط لبخند نیز از لمینت های سرامیکی و کامپوزیتی استفاده می کنند. اگر فردی رنگ دندان های خود را دوست نداشته باشد می تواند از لمینت استفاده کند و رنگ دندان های خود را به رنگی دلخواه برسانند. گاهی جهت ترمیم دندان هایی که شکل آن ها از حالت طبیعی خارج شده است و به منظور نظم دهی به دندان ها یا رفع شکستگی های آن ها نیز از لمینت دندان استفاده می کنند. در مورد انتخاب بین ارتودنسی یا لمینت نیز ذکر این نکته حائز اهمیت است که ارتودنسی برای مواردی که بی نظمی های شدید دندانی و اختلالات فکی وجود دارد توصیه میشود.

گاهی برخی از دندان ها به علل گوناگونی بیش از حد ساییده شده اند جهت ترمیم آن ها می توان از لمینت دندان استفاده کرد. دندان هایی که از هم فاصله دارند و به دندان خرگوشی شهرت یافته اند نیز به کمک لمینت دندان ترمیم و بازسازی می شوند و به کمک لمینت فاصله بین آن ها کاهش می یابد. امروزه لمینت برای دندان کج نیز بسیار پرکاربرد است. اگر دندان های شما به دلیل عصب کشی، استفاده بیش از حد از فلوراید یا استفاده از برخی داروها ممکن است تغییر رنگ دهند. در این مواقع کاربردی ترین اقدام جهت ترمیم دندان هایتان و زیبایی لبخندتان استفاده از لمینت دندان می باشد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی تر درباره لمینت دندان و مطالعه ادامه این مقاله کافی است بر روی این لینک کلیک کرده و از مشاوره رایگان و تخصصی نیز بهره مند شوید.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مجله سرگرمی و فناوری دیج مگ

قیمت یاب خریدینو

قیمت کامپیوتر گیمینگ

قیمت سیستم گیمینگ

لمینت متحرک دندان

قیمت فنس

قیمت خرید پترولیوم کک

عباس نادر روان شناس

پشتیسار

قیمت باطری ماشین

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

وارد کننده صاعقه گیر الکترونیکی ساختمان

کلید حرارتی زیمنس (خرید از وارد کننده)

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح