کد خبر : 208748
تاریخ انتشار : جمعه 19 می 2023 - 22:03
-

همه‌چیز درباره پروازهای خارجی

همه‌چیز درباره پروازهای خارجی

نکات مهمی در پروازهای خارجی وجود دارد که می‌تواند برای شما دارای اهمیت باشد. اگر شما هم دلیل خود برای سفر خارجی نرفتن را هزینه می‌دانید، این مقاله برای شماست. بلیط هواپیما خارجی می‌تواند یکی از پرهزینه‌ترین بخش‌های سفرهای خارجی باشد. دانستن نکاتی درباره قیمت بلیط و خود پرواز می‌تواند سفر شما را ارزان‌تر و راحت‌تر

نکات مهمی در پروازهای خارجی وجود دارد که میتواند برای شما دارای اهمیت باشد. اگر شما هم دلیل خود برای سفر خارجی نرفتن را هزینه میدانید، این مقاله برای شماست. بلیط هواپیما خارجی میتواند یکی از پرهزینهترین بخشهای سفرهای خارجی باشد.

دانستن نکاتی درباره قیمت بلیط و خود پرواز میتواند سفر شما را ارزانتر و راحتتر کند. بلیط پروازهایی مثل بلیط تهران استانبول از اسنپ تریپ و حتی بلیط برگشت پرواز استانبول به تهران از اسنپ تریپ قابل خرید است.

روش خرید بلیط هواپیما خارجی

خرید بلیط هواپیما برای سفرهای داخلی و خارجی به دو روش حضوری و آنلاین امکانپذیر است. برای خرید حضوری کافی است به همراه پاسپورت و مدارک موردنیاز خود به شرکتهای هواپیمایی مراجعه و بلیط موردنظرتان را دریافت کنید. با این حال با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در زمینه خریدوفروش آنلاین، فروش بلیط هم تحتتاثیر این موضوع قرار دارد و تهیه بلیط آنلاین طرفداران بیشتری را جلب میکند.

اسنپ تریپ از بزرگترین ارائهدهندگان بلیط هواپیما، اتوبوس و رزرو تور و هتل، امکان خرید آنلاین بلیط هواپیما خارجی را بههمراه مقایسه سریع قیمتها، کلاس پروازی، ایرلاین مدنظر و نوع بلیط هواپیما به شما میدهد. خرید بلیط پروازهایی مثل بلیط تهران استانبول از اسنپ تریپ و حتی بلیط برگشت پرواز استانبول به تهران و دیگر مقاصد خارجی را بهراحتی برایتان میسر میسازد.

مدارک لازم برای پرواز خارجی

از مهمترین مدارک موردنیاز برای پروازهای خارجی داشتن پاسپورتی با حداقل ۶ ماه اعتبار است. بهعبارت دیگر اعتبار گذرنامهتان باید حداقل ۶ ماه تا تاریخ انقضای خود باشد. همچنین برای پرواز به اکثر کشورهای خارجی به ویزای معتبر نیاز دارید که باید آن را با مراجعه به سفارت کشور موردنظر تهیه کنید.

در نظر داشته باشید که در برخی بلیط پروازها، مثل بلیط تهران استانبول از اسنپ تریپ به دریافت ویزا نیازی نیست. زیرا برخی کشورهای همسایه ارتباطات خوبی با ایران دارند و توافقنامه لغو ویزا امضا کردهاند که به شما امکان اقامت۹۰ روز بدون ویزا را در آن کشور میدهد. همچنین در برخی پروازهای خارجی به بعضی کشورها همزمان با صدور بلیط هواپیما خارجی برای شما ویزای فرودگاهی صادر میشود که اجازه خروج از کشور را به شما خواهد داد.

از دیگر مدارک مهم و موردنیاز که اغلب مسافران آن را فراموش میکنند، فیش پرداختی عوارض خروج از کشور است. در فرودگاه امام خمینی تهران یک شعبه از بانک ملی برای پرداخت این هزینه وجود دارد. اما بکوشید که این هزینه را چند روز قبل از پرواز خود در دیگر شعب بانک ملی پرداخت کنید. چراکه بهدلیل شلوغی شعبه فرودگاه امام خمینی ممکن است پرواز خود را از دست بدهید.

همچنین بلیط هواپیما خارجی خود را و برای احتیاط یک نسخه کپی از صفحه اول پاسپورت و ویزای خود را بههمراه بردارید.

نرخ عوارض خروج از کشور

در سال ۱۴۰۲، نرخ عوارض خروج از کشور مانند سال قبل ۴۰۰ هزار تومان محاسبه میشود که این مبلغ در حج تمتع به ۲۰۰ هزارتومان کاهش مییابد. اعتبار عوارض پرداختی خروج از کشور تا آخر همان سال اعتبار دارد. به عبارت دیگر اگر شما هزینه عوارض را بپردازید و سفرتان را کنسل کنید، این مبلغ پرداختی تا آخر همان سال برای شما محاسبه میشود و به پرداخت مجدد نیاز نیست‌.

با این حال برای پروازهای بعدی باید مجددا هزینه را بپردازید. این هزینه برای بار دوم ۶۰۰ هزار تومان و در بار سوم ۸۰۰ هزار تومان محاسبه خواهد شد. هزینه سفر حج تمتع نیز برای بار دوم به ۳۰۰ هزار تومان و برای بار سوم به ۴۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت. محاسبه عوارض خروج از کشور برای کودکان نیز همانند بزرگسالان صورت میگیرد.

پرداخت هزینه عوارض از طریق فرودگاه، شعب مختلف بانک ملی، دستگاههای خودپرداز، اپلیکیشنهای ایوا و بله و بهصورت آنلاین از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور امکانپذیر خواهد بود. پرداخت هزینه عوارض خروج برای بیمارانی که سفر درمانی در پیش دارند یا دانشجویانی که مجوز تحصیل در کشور مقصد را دارند، نیاز نیست.

قوانین بلیط هواپیما خارجی

رعایت قوانین پروازهای خارجی بهمنظور رعایت ایمنی و راحتی مسافران از وظایف مسافر بهحساب میآید.

لوازم و اشیای ممنوعه

شما اجازه بردن برخی از لوازم و اشیا ممنوعه را درون هواپیما برای حفظ امینی و امنیت مسافران ندارید. دانستن این موارد برای اینکه در فرودگاه دچار مشکل نشوید و پرواز خود را از دست ندهید، ضروری است. لیست کاملی از این لوازم را در ادامه ذکر میکنیم:

 • انواع اسپری (تافت، پاککننده و …)
 • مواد آتشزا و منفجره
 • مواد خورنده (سرکه، آبلیمو و اسید)

موارد زیر را میتوانید به قسمت بار تحویل دهید. اما اجازه بردن به داخل هواپیما را ندارید:

 • اشیا برنده (بطری، شیشه، چاقو، قیچی و…)
 • انواع سلاح گرم
 • انواع ابزار (آچار، سیم، طناب، پیچگوشتی و…)

حمل بار به مقدار مجاز

آگاهی از  قوانین حداکثر مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی را در برنامه سفر خود بگنجانید. متناسب با نوع بلیط هواپیما خارجی شما (نوع کلاس پرواز، ایرلاین مدنظر و طول مسیر پرواز) مقدار بار مجاز میتواند بین ۲۰ تا ۵۰ کیلوگرم تغییر کند. بار دستی نیز باید وزن معینی داشته باشد تا مجبور به پرداخت هزینه بار اضافه نشوید.

حیوانات خانگی در پروازهای خارجی

برای همراهی حیوانات خانگی باید درخواست حمل آن را به ثبت برسانید و کد مخصوص حیوان خود را دریافت کنید. همچنین کارت واکسیناسیون و پاسپورت حیوانات خانگی را در زمان تحویل آن به بار از شما خواهند خواست.

بازه سنی پروازهای خارجی

برای برخی موارد از بلیط هواپیما خارجی محدودیتهای سنی تعریف و تعیین کردهاند که در برخی سفرها اجازه سوار شدن به مسافر را نخواهند داد. رده سنی نوزاد، کودکان کمتر از دو سال. بد نیست بدانید رده سنی کودک دو تا ۱۲ سال و ۱۲ سال به بالا بزرگسال محسوب میشوند.

نکات ضروری در بلیط هواپیما خارجی

در نظر داشتن نکات زیر برای پرواز خارجی شما اهمیت دارد:

 • حداقل سه ساعت قبل از پرواز حضور داشته باشیدباجه بلیط هواپیما خارجی سه ساعت قبل از پرواز باز میشود.
 • بلیط لحظه آخری در همه موارد گزینه مطلوبی نیستچراکه سفرهای خارجی نیازمند برنامهریزی مناسب است.
 • فرودگاههای مقصد و فاصله آنها را از مکانهای مختلف مقصدتان بشناسیدبا انتخاب مناسب فرودگاه مقصد میتوانید هزینه بلیط هواپیما خارجی خود را کاهش دهید.

جمعبندی

مطمئن شوید که هزینه بلیط هواپیما خارجی تنها عاملتعیینکننده سفر خارجی شما نباشد. کیفیت پرواز و کلاس پروازی نیز اهمیت ویژهای دارد که به شما امکان سفر راحتتری را میدهد. اسنپتریپ به شما این امکان را میدهد که بلیط مناسب خود را با بهترین هزینه تهیه کنید. بلیط پروازهایی مثل بلیط تهران استانبول از اسنپ تریپ و حتی بلیط برگشت پرواز استانبول به تهران بههمراه تخفیفات فصلی قابلخرید است که از طریق این مجموعه به شما اعلام میشود.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

قیمت یاب خریدینو

قیمت کامپیوتر گیمینگ

قیمت سیستم گیمینگ

لمینت متحرک دندان

قیمت فنس

قیمت خرید پترولیوم کک

عباس نادر روان شناس

پشتیسار

قیمت باطری ماشین

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

وارد کننده صاعقه گیر الکترونیکی ساختمان

کلید حرارتی زیمنس (خرید از وارد کننده)

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح