تاریخ انتشار : سه شنبه 11 بهمن 1401 - 19:08
30 بازدید
کد خبر : 207588

۴ دلیل برای اینکه وبلاگ‌نویسی برای بازاریابی و سئو مهم است!

۴ دلیل برای اینکه وبلاگ‌نویسی برای بازاریابی و سئو مهم است!

  چرا وبلاگ‌ها اهمیت دارند؟ احتمالا شما هم هنگام جست و جو در اینترنت، بارها با مقالات وبلاگی برخورد کرده‌اید. بعضی وبلاگ‌ها شخصی هستند و مطالب آن‌ها توسط یک نفر نوشته و مدیریت می‌شود. اما معمولا بخشی از سایت برندهای مهم نیز به مقالات وبلاگی اختصاص یافته است. این مطالب توسط نویسندگان متخصص و با

 

چرا وبلاگ‌ها اهمیت دارند؟ احتمالا شما هم هنگام جست و جو در اینترنت، بارها با مقالات وبلاگی برخورد کرده‌اید. بعضی وبلاگ‌ها شخصی هستند و مطالب آن‌ها توسط یک نفر نوشته و مدیریت می‌شود. اما معمولا بخشی از سایت برندهای مهم نیز به مقالات وبلاگی اختصاص یافته است. این مطالب توسط نویسندگان متخصص و با استفاده از تجربیات شخصی، ترجمه مقالات انگلیسی و … تهیه می‌شود.

وبلاگ‌نویسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازاریابی محتوایی است. در وبلاگ‌نویسی از ترکیبی از تولید محتوای متنی به همراه محتواهای صوتی، ویدئویی، تصویری و … استفاده می‌شود. البته هنوز هم تولید محتوای متنی بیشترین تاثیر را بر سئو و بهبود رتبه سایت دارد.

اما واقعا چرا باید از وبلاگ‌نویسی استفاده کنیم؟ نوشتن مطالب وبلاگی چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟ برای آشنایی با دلایل اهمیت وبلاگ‌نویسی برای کسب و کارها، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. 

وبلاگ‌ها باعث جلب اعتماد مشتریان شما می‌شوند

شما هر خدمت یا محصولی را ارائه دهید، باید اعتماد مشتریان را جلب کنید. اگر محصول یا خدمت شما ارزشمند و با کیفیت باشد، مشتریان نسبت به برند شما وفادار می‌شوند و دوباره از شما خرید می‌کنند. اما چگونه برای اولین بار اعتماد مشتریان و کاربرانی را که با برند شما آشنا نیستند، برای خرید محصولتان را جلب کنید؟ یکی از موثرترین راه‌کارها تولید محتوای متنی و وبلاگ‌نویسی است. 

ارائه مشاوره و بیان اطلاعات قابل اعتمادی که برای مخاطبان شما کاربردی و جالب باشد، نشان‌دهنده تخصصی بودن شما است. وبلاگ‌ها راه بسیار خوبی برای اثبات تخصص خود در مورد صنعت و زمینه فعالیتتان است.

بخش اساسی بهبود محتوا، مفهوم E-A-T است که مخفف تخصص، معتبر بودن و قابل اعتماد بودن است. در حالی که این یک عامل رتبه‌بندی نیست ولی E-A-T برای الگوریتم‌های گوگل، تجزیه و تحلیل و تشخیص محتوا ضروری است.

آشنایی با اصول وبلاگ‌نویسی

پس با نوشتن محتواها و بیان اطلاعات دقیق، آموزنده و مفید در وبلاگ سایت خود، اعتماد مخاطبان را جلب کنید. 

وبلاگ‌نویسی باعث بهبود رتبه سایت شما می‌شود

محتواها باید دیده شوند تا مخاطبان آن‌ها را پیدا کنید. این جمله بدین معنی است که جدای از کیفیت محتوا، برای بهبود رتبه سایت خود در موتورهای جست و جو نیز باید تلاش کنید. وبلاگ‌هایی که به سوالاتی که مصرف کنندگان در صنعت شما می‌پرسند، پاسخ می‌دهند، برای سئو مفید هستند.

هم‌چنین، استفاده از ترکیب کلمات کلیدی در سرفصل‌ها، زیرعنوان‌های (هدینگ‌های) جذاب و منحصربه‌فرد و کپی نبودن محتوا نیز باعث بهود رتبه سایت شما می‌شود. وقتی در مطالب وبلاگی خود از کلمات کلیدی صنعت خود استفاده می‌کنید، کلمات کلیدی خود را تثبیت می‌کنید.

هم‌چنین این کار باعث می‌شود که در صورتی که فردی درباره کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما در گوگل جست و جو کند، به سایت شما هدایت شود. مثلا اگر سایت شما برای فروش کفش‌های ورزشی است، اگر برای خرید بهترین کفش‌های ورزشی برای کوهنوردی، تولید محتوا و سئو کرده باشید، در صورتی که فردی این عبارت را در گوگل جست و جو کند، سایت شما را پیدا می‌کند. 

وبلاگ‌نویسی

پس با تولید محتوای متنی باکیفیت و سئوشده در وبلاگ سایت خود، رتبه سایت خود را بهبود بخشید تا افراد بیشتری سایت شما را پیدا کنند و فروش شما افزایش یابد. 

وبلاگ‌نویسی تصویر برند شما را می‌سازد

محتوای جدید و منحصر به فرد برند شما را در بین بقیه رقبای شما برجسته تر می‌کند.هنگامی که افراد به دنبال پاسخ سوالات خود هستند یا می‌خواهند که چیزهای بیشتری بیاموزند، نام تجاری شما در صدر نتایج جست و جو قرار می‌گیرد. 

با وبلاگ‌نویسی به مخاطبان نشان می‌دهید که برند شما چگونه است و آن‌ها باید چه تصوری درباره برند شما داشته باشند. در وبلاگ خود با حفظ اطلاعات و حریم شخصی، می‌توانید از داستان‌ها و نظریات مشتریان خود استفاده کنید. با این کار مخاطبان بیشتر برند شما را درک می‌کنند و تصور بهتری در ذهن آن‌ها به وجود می‌آید. 

برای این‌که تصویر برند بهتری ایجاد کنید و رتبه سایت بهتری داشته باشید، باید طبق یک استراتژی تولید محتوا هدفمند و دقیق پیش روید. البته تولید محتوا و سئو برای همه کسب و کارها یکسان نیست و کسب نتایج مناسب، به آزمون و خطا وابسته است. پس دائما باید نتایج خود را بررسی کنید و در صورت لزوم، مسیر خود را تغییر دهید. 

تاثیر وبلاگ‌نویسی بر سئو

 وبلاگ‌نویسی تعامل شما را با مشتریان افزایش می‌دهد

یکی از اهداف بیشتر بازاریابان محتوا، تعامل با مشتریان جدید و حفظ ارتباطات با مشتریان قدیمی است. وبلاگ‌ها با ایجاد محتوای قابل اشتراک‌گذاری تعامل را با مخاطبان افزایش می‌دهند. هم‌چنین اگر محتوای شما جالب و مفید باشد، افراد آن‌ها را با هم به اشتراک می‌گذارند. 

با گذشت زمان همین کار باعث می‌شود که خوانندگان خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید. البته فراموش نکنید که جدای از تولید محتوا و وبلاگ‌نویسی، اقدامات پس از انتشار محتوا نیز مهم است. برای مثال شما باید به کامنت‌ها پاسخ دهید. هم‌چنین به سایر راه‌های اشتراک‌‌گذاری مطالب خود مانند ایمیل، استفاده از شبکه‌های اجتماعی و … نیز فکر کنید.

افزایش تعامل با مخاطب

برای افزایش تعامل با مخاطبان و مشتریان خود، دائما باید به دنبال راه‌های جدید باشید و پویا فکر کنید. رقبای شما نیز به تولید محتوا می‌پردازند، بنابراین شما باید با استفاده از روش‌های خلاقانه‌تر استفاده کنید. البته در هر صورت کیفیت و منحصر به فرد بودن محتوا، مهم‌ترین نقش را برای سئو و جلب نظر مخاطبان دارد.

اگر فرصت و تخصص کافی برای تولید محتوا را نداریم، باید چه کنیم؟ در این مواقع شما می‌توانید که انرژی خود را برای سایر جنبه‌های کسب و کار خود نگه دارید و از برون‌سپاری محتوا استفاده کند. یکی از بهترین موسسات برای سفارش تولید محتوا، موسسه ترجمیک است. 

سفارش تولید محتوا در موسسه ترجمیک

موسسه ترجمیک، یکی از معتبرترین موسسات ارائه‌دهنده خدمات زبانی مانند ترجمه مقالات، ترجمه کتاب، ویرایش تخصصی و انواع خدمات تولید محتوا مانند تولید محتوای متنی، استراتژی تولید محتوا، محتوای شبکه‌های اجتماعی، ابر محتوا و … است. 

این موسسه با بیش از ۲۰هزار نویسنده، مترجم و ویراستار متخصص در زمینه‌ها و زبان‌های مختلف همکاری می‌کند. بنابراین سفارش تولید محتوا شما در هر زمینه‌ و زبانی که باشد، انجام آن را نویسنده‌ای متخصص بر عهده می‌گیرد.

در این موسسه ترجمه، شما انتخاب‌ها و گزینه‌های متعددی برای انجام سفارش تولید محتوا خود دارید. این پلن‌ها شامل پلن‌های نقره‌ای، طلایی و طلایی بازخوانی می‌شوند. این پلن‌ها در مواردی مانند تخصص نویسنده، هزینه سفارش، مدت زمان گارانتی و … با هم متفاوت هستند.

هم‌چنین تمامی خدمات موسسه ترجمیک همانند تولید محتوا دارای تضمین کیفیت و زمان تحویل است. بنابراین نیازی نیست که بابت زمان تحویل و کیفیت سفارش تولید محتوا خود نگران باشید. برای اطمینان خاطر کارفرمایان، تمامی سفارش‌ها به صورت بخش بخش بارگذاری می‌شوند و کارفرما امکان نظارت بر روند پیشرفت پروژه خود را دارد.

سفارش تولید محتوا شما توسط تیم پایش کیفی ترجمیک بررسی می‌شوند تا هم کیفیت بالایی داشته باشند، اصول سئو در آن‌ها رعایت شده باشد و کپی نباشند. بنابراین اگر به خدمات تولید محتوا با کیفیت و سئو شده نیاز دارید، سفارش تولید محتوا خود را به موسسه ترجمیک بسپارید.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.