کد خبر : 209508
تاریخ انتشار : شنبه 30 دسامبر 2023 - 15:18
-

5 ترفند مخفی اکسپت گرفتن مقاله isi

5 ترفند مخفی اکسپت گرفتن مقاله isi

همه دانشجویان، حتی شما دوست عزیز! دوست دارند مقالاتشان در مجلات isi چاپ شوند. اما اکسپت مقالهisi چیست؟ یا بهتر است از کمی زودتر شروع کنیم و بپرسیم مقالهisi چیست؟ و چرا برای جامعه علمی، آی اس آی بودن یک مقاله تا این اندازه باارزش است؟ دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای پربار کردن رزومه علمی خود به چنین مقاله ای

همه دانشجویان، حتی شما دوست عزیز! دوست دارند مقالاتشان در مجلات isi چاپ شوند. اما اکسپت مقالهisi چیست؟ یا بهتر است از کمی زودتر شروع کنیم و بپرسیم مقالهisi چیست؟ و چرا برای جامعه علمی، آی اس آی بودن یک مقاله تا این اندازه باارزش است؟ دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای پربار کردن رزومه علمی خود به چنین مقاله ای نیاز دارند. اما isi اصولا چیست و چرا به عنوان یک مرجع معتبر علمی به شمار می رود؟ isi شکل کوتاه نوشت Institute for Scientific Information یا موسسه اطلاعات علمی است. هدف اعلام شدۀ این نهاد علمی، سنجش خود علم است. علم سنجی، دانشِ سنجیدن و تحلیلِ خود دانش است.

اکسپت گرفتن مقاله isi

شاخص های سه گانه سنجش علمی

گر چه موضوع ما اکسپت مقاله است؛ اما بدون آشنایی با این شاخص ها ارزش این همه تلاش برای چاپ مقاله آی اس آی مجهول می ماند. برای علم سنجی سه شاخص تعریف می کنند:

  • شاخص اچ یا شاخص هرش که در سال 2005 میلادی پیشنهاد شد. شاخص هرش برونداد یا دانش تولید شدۀ یک پژوهشگر را نشان می دهد. شاخص هرش نشان می دهد به چه تعداد از مقالات یک پژوهشگر یا دانشمند چند بار ارجاع داده یا استناد شده است.

  • شاخص G: این شاخص در سال 2006 میلادی به شاخص های آی اس آی افزوده شد.

  • شاخص سوم h-b است. این شاخص داغ ترین و پرکاربردترین موضوعات علمی روز را نشان می دهد و راهنمایی عالی برای دانشجویان دکتری برای گزینش رساله به شمار می رود.

پایگاهی برای داده هابرترین ها کدامند؟

وظیفه اصلی موسسه ISIخدمات رسانی در زمینه پایگاه های داده فهرست کتاب ها و مقاله ها است. اکسپت مقاله isi از مجله ای که در این پایگاه ها، موقعیتی ممتاز دارد یک اعتبار علمی است. این خدمات گسترده اند و شامل نمایه سازی مقاله ها، استنادها و تحلیل این گونه داده ها است. همچنین آرشیو و نگهداری داده های ارجاع ها و استنادهای مقالات دانشگاهی از دیگر وظایف بنیادین این موسسه معتبر است. با کمک این پایگاه داده ها یک پژوهشگر می‌تواند دریابد که چه مقاله ای از بیشترین ارجاع و استناد برخوردار بوده و کدام مقالات از این مقاله به خصوص، داده هایی را نقل کرده اند. در این پایگاه نزدیک به ده میلیون مقاله در بیست و دو رشته علمی نگهداری می شوند که هر دو ماه یک بار به روز می شوند. جالب است بدانید که این شمار مقالات فقط مربوط به ده سال اخیر است.

JCR یا گزارش استنادی مجلات علمی

موسسه ISI هر سال گزارشی را با عنوان گزارش استنادی مجلات علمی منتشر می کند که به JCR يا Journal Citation Reports معروف است. در این گزارش موسسه، مجلاتی را که در بانک داده های خود نمایه کرده را بر پایه ضریب تاثیر رتبه بندی می نماید. ضریب تاثیر، شاخصی است که نشان می دهد کدام مجله یا مقاله بیشترین ارجاع ها را از آن خود کرده است. کاملا پیداست که در دانشِ علم سنجی، مقاله ای که بیشترین ارجاع را داشته باشد، از دید جامعه علمی، مقاله معتبرتری به شمار می رود. امیدواریم تا اینجا به ارزش این موسسه و داده های آماری آن برای پیشرفت علم و به روز نگه داشتن پژوهش ها پی برده باشید.

یک حقیقت تلخ و یک ترجمه خوبرازهایی برای چاپ گرفتن!

اگر در پی اکسپت مقاله isi هستید باید یادتان باشد که هیچ مجله ای تا ابد در فهرست موسسه تامپسون نمی ماند و اگر شرایط ضروری و اصول تعریف شده را از دست بدهد در فهرست آینده ای که موسسه منتشر می کند جایی نخواهد داشت.

ترجمه همان تالیف استرازی مخفی که اکثر مقالات را ناکام می گذارد!

یکی از اساسی ترین موضوعات در اکسپت گرفتن ترجمه تخصصی و روشن است. شما باید مقاله خود را به تخصصی ترین شکل ممکن ترجمه کنید. یعنی ترجمه شما حقیقتا برگردان متنی از متن دیگر به نظر نرسد بلکه نوعی تالیف به چشم بیاید. رازی که همه دانشگاهیان موفق به خوبی از آن خبر دارند و به یک قانون کلی شباهت دارد. این قانون می گوید: یک ترجمه بد یک دستاورد خوب را به باد می دهد. پس در انجام مقاله isi فقط به تخصص، دانش و موسسات معتبر اعتماد کنید. آینده دانشگاهی و شغلی شما به همین اعتمادها بستگی دارد.

اکسپت مقاله isi

گام اولمجله ای را انتخاب کنید که با موضوع مقاله تان همسو باشد!

حوزه تخصصی مجله باید با مضمون مقاله شما همخوان باشد. برای اینکه از چنین موضوعی مطمئن شوید بهترین راه مراجعه به وبسایت هایی مانند ” وبسایت موسسه تامپسون ” یا وبسایت Journalfinder است. با وارد شدن به وبسایت دوم، عنوان و چکیده مقاله خود را وارد جاهای مربوطه کنید. این وبسایت بر اساس داده های شما، مجلاتی که با موضوع مقاله مرتبط هستند را به شما پیشنهاد می دهد. یکی دیگر از راه ها را در بندهای بالا گفتیم که همان JCR يا Journal Citation Reports است. یک راه دیگر یک وبسایت وطنی است و ” اعتبارسنجی مجلات علمی ” نام دارد. با مراجعه به این وبسایت بررسی کنید که مجله انتخابی شما در فهرست وزارت علوم قرار دارد یا خیر.

بارگذاری مقاله و رعایت فرمت درخواستی مجلهضرورتی ناگزیر!

پس از این مراحل و گزینش مجله، باید مقاله خود را به فرمت و قالب درخواستی آن درآورید. معمولا این فرمت مواردی مانند فونت، اندازه حاشیه ها، شمار صفحات، تعداد کلمات، چگونگی رفرنس دهی و منابع را در بر می گیرد. فرمت موضوع مهمی است و اگر آن را رعایت نکنید مقاله شما بدون خوانده شدن، پس فرستاده می شود. یک راز ظریف در سابمیت گرفتن این است که بهتر است تعدادی از رفرنس های شما از مقالات همان مجله باشد. رعایت این ریزه کاری ها، شانس شما را در اکسپت مقاله isi بالا می برند.

دلهره داوریهر مجله نظامنانه خود را دارد!

اگر فرمت گذاری را درست رعایت کرده باشید، مقاله شما بارگذاری می شود. پس از بارگذاری روند داوری و ارزیابی مقاله آغاز می شود. کاملا انتظار داشته باشید که مقاله شما رد شده یا از شما اصلاحات و ویرایش هایی برای پذیرفته شدن خواسته شود. البته سخت گیری داوران از مجله ای به مجله دیگر متفاوت است. هر چه مجله ای وزین تر باشد، سخت گیری آن هم بیشتر است. اگر همه مراحل داوری را به سلامتی رد کردید، مقاله به فرآیند چاپ پا می گذارد. زمان چاپ هم بسته به نوع مقاله متفاوت است. این زمان معمولا طولانی است.

انجام مقاله isi

رازی درباره سرعت داوریگاهی پول سرعت داوری را بالا می برد!

چاپ مقالات ISI هزینه دارد. هر مجله ای هم سیاست های مالی خاص خودش را دارد. بیشتر مجلات هم پولی هستند و برای روند داوری، اکسپت و چاپ، هزینه های جداگانه ای می گیرند. البته با وجود پولی بودن همه این مراحل، باز زمان داوری طولانی است. به همین دلیل نوعی مجلات به دلیل محدودیت های زمانی پژوهشگران شکل گرفته اند که به آنها Open Access می گویند. اگر زمان کمی برای اکسپت و پذیرش مقاله دارید می توانید با پرداخت هزینه ای جداگانه، داوری سریع تری داشته باشید. به عبارتی خارج از نوبت داوری شوید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مجله سرگرمی و فناوری دیج مگ

قیمت یاب خریدینو

قیمت کامپیوتر گیمینگ

قیمت سیستم گیمینگ

لمینت متحرک دندان

قیمت فنس

قیمت خرید پترولیوم کک

عباس نادر روان شناس

پشتیسار

قیمت باطری ماشین

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

وارد کننده صاعقه گیر الکترونیکی ساختمان

کلید حرارتی زیمنس (خرید از وارد کننده)

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح