تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مرداد 1400 - 21:18
70 بازدید
کد خبر : 4772

بیش از ۱۴ هزار فقره تسهیلات طی ۸ سال به متقاضیان پرداخت شد

بیش از ۱۴ هزار فقره تسهیلات طی ۸ سال به متقاضیان پرداخت شد

  مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی گفت: این صندوق در هشت سال گذشته بیش از ۱۴ هزار فقره تسهیلات به میزان ۲۶۰ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف استان به متقاضیان پرداخت کرده است. محمد زنگنه، امروز یکشنبه ۱۷ مرداد در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت شهدای رسانه و روز خبرنگار اظهار کرد: رسالت و

بیش از ۱۴ هزار فقره تسهیلات طی ۸ سال به متقاضیان پرداخت شد

  مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی گفت: این صندوق در هشت سال گذشته بیش از ۱۴ هزار فقره تسهیلات به میزان ۲۶۰ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف استان به متقاضیان پرداخت کرده است.

محمد زنگنه، امروز یکشنبه ۱۷ مرداد در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت شهدای رسانه و روز خبرنگار اظهار کرد: رسالت و اولویت پرداخت تسهیلات با مهارت‌دیدگان و ایجاد اشتغال در نقاط کم‌برخوردار است.
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید به دنبال سود نیست و درحوزه‌های اجتماعی بیشترین تاثیر را دارد، افزود: صندوق یک نهاد عمومی غیردولتی فعال زیر نظر نهاد ریاست جمهوری و تنها موسسه حامی کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی، صنایع بزرگ روستایی و از این قبیل است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی ادامه داد: این صندوق برای رفع نیازهای ضروری تسهیلات ۲ تا ۱۰ میلیون تومان برای ایجاد اشتغال تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی تا پنج میلیارد تومانی با نرخ سود ۲ تا ۶ درصد با بازپرداخت ۲ تا هشت ساله بسته به نوع طرح پرداخت می‌کند.
وی تصریح کرد: در قالب تفاهم‌نامه‌هایی که با دستگاه‌های متعدد منعقد شده از سال ۹۸ تاکنون اقدامات خوبی در زمینه قانون اشتغال روستایی در کنار سه بانک عامل دیگر انجام شده است که پرداخت بیش از هزار و ۵۵ فقره تسهیلات به میزان ۹۲ میلیارد تومان از جمله این اقدامات است.
زنگنه از امضای تفاهم‌نامه ۱۵ میلیاردی به منظور حمایت از مشاغل خرد و کوچک با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و افزود: در حوزه گیاهان دارویی نیز با جهاد کشاورزی تفاهم‌نامه داریم که تاکنون بیش از سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
وی ادامه داد: همچنین پرداخت ۵۱۰ میلیون تومان تسهیلات در تفاهم با فرهنگ و ارشاد، تفاهم‌نامه با شهرداری برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی بیرجند و پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای هر دستگاه اتوبوس از دیگر اقدامات است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی گفت: صندوق سه طرح استراتژیک روستای بدون بیکار، هر روستا یک محصول و صندوق‌های خرد محلی را اجرایی کرده است که ۲۸ روستا، هدف هر طرح روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول هستند.
وی افزود: تاکنون در این روستاها نزدیک به ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است و در برنامه داریم که ۲۴ میلیارد تومان برای این طرح‌ها تسهیلات پرداخت کنیم تا به‌زودی جشن پایان بیکاری را در این روستاها شاهد باشیم.
زنگنه با بیان اینکه در طرح صندوق‌های خرد بانوان نیز تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود، بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید استان بیشترین حمایت را از صندوق‌های خرد بانوان داشته است که پرداخت تسهیلات به ۲۸۰ صندوق خرد در حوزه کشاورزی روستایی و عشایر از آن جمله است.
وی مجموع صندوق‌های خرد مورد حمایت را ۲۷۰ مورد با پرداخت ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات بیان کرد و ادامه داد: از دیگر اقدامات کم‌نظیر این صندوق تحقق تعهدات اشتغال صندوق است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی گفت: بر اساس آمار موجود در سامانه رصد هر چند تعهد ما ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ نفر در سال گذشته بود اما برای ۷۵۰ نفر زمینه اشتغال فراهم شد به این معنا که به طور میانگین روزانه برای ۲ نفر  اشتغال محقق شده است.
وی افزود: امسال هم تعهد اشتغال ۵۰۰ نفر تعیین شد که تاکنون برای بیش از ۲۹۰ نفر ایجاد اشتغال شده است.
زنگنه از انعقاد تفاهم نام با بنیاد علوی نهاد محرومیت زدایی شهرستان درمیان و بنیاد برکت خبر داد و گفت: ۲۹۰ نفر توسط بنیاد علوی به بانک معرفی شدند و قرار است ۲۲ میلیارد تومان تسهیلات به معرفی شدگان این نهاد پرداخت کنیم.
وی از امهال تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا در چند نوبت خبر داد و گفت: در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی در روزهایی کرونا نزدیک به هشت میلیارد تومان تسهیلات حمایتی در استان پرداخت شد و دستور استمهال مشاغل آسیب‌دیده از کرونا برای سه ماه ابتدای سال نیز به تازگی صادر شده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین ۷۰۰ نفر از سوی بنیاد برکت برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که تسهیلات متقاضیان به مرور امسال پرداخت می‌شود.
منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها