کد خبر : 1192
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 5 آگوست 2021 - 13:36
-

عملکرد موفق جهاددانشگاهی استان مرکزی در حوزه پاراکلینیکی/می‌خواهیم به مرکزی شتابدهنده بدل شویم

عملکرد موفق جهاددانشگاهی استان مرکزی در حوزه پاراکلینیکی/می‌خواهیم به مرکزی شتابدهنده بدل شویم

  سرپرست جهاددانشگاهی استان مرکزی: در حال حاضر جهاد دانشگاهی در قسمت های پاراکلینیکی و تربیت تکنسین مورد نیاز در این حوزه، عملکرد موفقی را از خود نشان داده است. علی اصغر غفاری زاده در آستانه ۱۶ مردادماه سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در سال گذشته شیوع بیماری

عملکرد موفق جهاددانشگاهی استان مرکزی در حوزه پاراکلینیکی/می‌خواهیم به مرکزی شتابدهنده بدل شویم

  سرپرست جهاددانشگاهی استان مرکزی: در حال حاضر جهاد دانشگاهی در قسمت های پاراکلینیکی و تربیت تکنسین مورد نیاز در این حوزه، عملکرد موفقی را از خود نشان داده است.

علی اصغر غفاری زاده در آستانه ۱۶ مردادماه سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در سال گذشته شیوع بیماری کرونا فعالیت های جهاد دانشگاهی را در کشور تحت تاثیر خود قرار دارد چراکه بخش اعظمی از فعالیت های این نهاد انقلابی بویژه در حوزه آموزش، حضوری و در واقع مشتری محور بوده و این بیماری آسیب هایی را به اینگونه فعالیت ها وارد کرد.
وی با بیان اینکه علیرغم همه محدودیت ها با تلاش جهادگران خوشبختانه افت چندانی در فعالیت های بخش آموزش کوتاه مدت ایجاد نشد، افزود: در طول شش ماهه اخیر حدود ۲۳۰ دوره آموزشی در گروه های پزشکی و غیرپزشکی برگزار شد و ۲۲ هزار و ۲۸۶ نفرساعت آموزش به هزار نفر به صورت حضوری و آنلاین ارائه شد.
غفاری زاده با اشاره به اینکه بیماری کرونا مانع ارائه آموزش ها در سال جاری نشده است، بلکه حدود ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش برگزاری دوره های آموزشی را شاهد بوده ایم، افزود: جهاد دانشگاهی درصدد تمرکز بر موضوع آموزش پزشکی است، در یک دوره نسبت به آموزش های فنی و مهندسی احساس نیاز می شد که البته هنوز این نیاز وجود دارد، اما در حال حاضر درصدد توسعه آموزش های پزشکی هستیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر جهاد دانشگاهی در قسمت های پاراکلینیکی و تربیت تکنسین مورد نیاز در این حوزه، عملکرد موفقی را از خود نشان داده است به طوری که برای اولین بار در استان آموزش بهیاران انجام گرفت و بیش از ۸۰ درصد این نیروها جذب بازار کار شدند، اما رویکرد جدید این است که به سمت آموزش های تخصصی و فوق تخصصی و بازآموزی پزشکی عمومی و تخصصی حرکت کنیم. در واقع نگاهی متفاوت نسبت به بازآموزی داریم و تلاش می شود که دوره های بازآموزی خاص با توجه به نیاز پزشکان ارائه شود.
سرپرست جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اشاره به ایجاد مرکز منش، بیان کرد: این مرکز می تواند در آینده بازخوردهای خوبی داشته باشد، چراکه جوانان در این مرکز می توانند ایده های خود را بدون هیچ منعی ارائه کنند. این مرکز این جسارت و جرئت را به جوانان می دهد که در مسیر پرورش و تولید ایده و انجام کار گروهی قرار گیرند، وجود این مرکز در واقع یک حلقه مفقوده بود که خوشخبتانه انجام شده است و باید حتما به سمت توسعه این مرکز حرکت کرد.
وی با تاکید بر اینکه تبدیل شدن جهاد دانشگاهی به یک مجموعه شتابدهنده در استان هدف اصلی ماست، افزود: هدف این است که جهاد دانشگاهی به شاخص و ملاکی برای شتابدهندگی در استان بدل شود که در این راستا ارتباطاتی با پارک علم و فناوری استان ایجاد شده است. در حال حاضر مرکز منش در سه حوزه فناوری، صنایع خلاق فرهنگی و سلامت فعال است و امیدواریم وارد حوزه های دیگر شویم.
غفاری زاده با اشاره به اولویت های مدنظر مجموعه جهاد دانشگاهی استان در سال جاری بیان کرد: این نهاد در نظر دارد که به حوزه کشاورزی و نیازهای استان در این عرصه وارد شود و در این راستا حوزه گیاهان دارویی را در نظر دارد. بر این اساس، بررسی نیازسنجی و امور مطالعاتی در زمینه گونه های موجود، بررسی نیازها برای کشت و زیرساخت ها و بازار هدف و فرآوری گیاهان دارویی به جهت تامین ارزش افزوده برای جهاد دانشگاهی و تولیدکننده، انجام شده است. برای اجرای طرح مورد نظر در این حوزه نیاز به حضور سرمایه گذار داریم و در تلاشیم با کمک بخش دولتی منابع مالی این طرح را تامین کنیم.
وی اضافه کرد: البته تا تامین منابع مالی، کار از سوی جهاد دانشگاهی استان دنبال می شود و ارتباطاتی با پژوهشکده گیاهان دارویی کشور برقرار کرده ایم و قول مساعد برای اجرای این طرح در استان مرکزی داده شده است و در پی انجام یک کار علمی و دقیق در استان هستیم.
غفاری زاده در ادامه، با بیان اینکه این نهاد در حوزه درمان ناباروری و خدمات پزشکی تاکید ویژه ای دارد، گفت: بخش های اداری ساختمان مرکزی جهاد دانشگاهی در استان به صورت کامل تخلیه شده است و این امر فضای بسیار مناسبی برای درمان در اختیار قرار داده است.
وی در خصوص تعامل جهاد دانشگاهی با مجموعه استان اظهار کرد: با توجه به سابقه و قدمت جهاد دانشگاهی در استان مرکزی، هنوز از ظرفیت این مجموعه به خوبی استفاده نشده است که بخشی از این عدم استفاده به عدم ارائه مطلوب و عرضه پتانسیل های این نهاد انقلابی باز می گردد و بخشی از آن به نگاه مجموعه های دولتی و حاکمیتی مرتبط است.
سرپرست جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی استان مرکزی درصدد است که در دولت آینده ظرفیت های خود را به خوبی نمایش دهد و جایگاه واقعی خود را به دست آورد تا در تصمیم گیری های استان دخیل باشد، گفت: جهاد دانشگاهی در کشور در واقع یک زنجیره واحد است و اعتقاد دارد که برای اجرای برخی برنامه ها می توان از ظرفیت دیگر واحدهای جهاد دانشگاهی کشور استفاده کرد، بر همین اساس در پی راه اندازی دفتر پژوهشکده محیط زیست گیلان در استان مرکزی هستیم تا از پتانسیل گیلان برای پیشبرد اهداف زیست محیطی استان بهره برداری شود و مسئولان امر باید حمایت ویژه ای از این مهم داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی برای تامین هزینه ها تا ۹۰ درصد متکی به ظرفیت های خود است و بار مالی برای دولت ندارد، افزود: مسلما در این شرایط خواهان حمایت دولت از این نهاد هستیم، البته با توجه به تغییرات مدیریتی در کشور در حال حاضر درصدد شناسایی مشکلات و معضلات استان هستیم، به عنوان مثال یکی از مشکلات اصلی استان مسائل زیست محیطی است و پس از شناسایی مشکلات، پتانسیل های جهاد دانشگاهی و نقاط ضعف و قوت ارزیابی می شود و سپس براساس این برآوردها برنامه ریزی صورت می گیرد تا با انجام امور موثر، باری از روی دوش دولت برداشته شود و وضعیت استان بهبود یابد.
غفاری زاده با بیان اینکه باید از حالت خدماتی خارج ششده و فعالیت های کاربردی داشته باشیم، گفت: جهاد دانشگاهی به دنبال انجام کارهایی است که تاکنون مجموعه یا افراد دیگر توانایی انجام آن را نداشته اند، برهمین اساس با توجه به شناسایی مشکلات و ارزیابی پتانسیل ها، تیم های کارشناسی تشکیل شده است تا برنامه ریزی درستی برای دستیابی به اهداف صورت گیرد.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

قیمت یاب خریدینو

قیمت کامپیوتر گیمینگ

قیمت سیستم گیمینگ

لمینت متحرک دندان

قیمت فنس

قیمت خرید پترولیوم کک

عباس نادر روان شناس

پشتیسار

قیمت باطری ماشین

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

وارد کننده صاعقه گیر الکترونیکی ساختمان

کلید حرارتی زیمنس (خرید از وارد کننده)

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح