کد خبر : 192606
تاریخ انتشار : شنبه 15 ژانویه 2022 - 18:09
-

نظام سلطه در مقابل اتحاد و انسجام امت با امام معنا ندارد

نظام سلطه در مقابل اتحاد و انسجام امت با امام معنا ندارد

ایسنا/گیلان پژوهشگر تاریخ اسلام، پیوند امام با مردم حسینی و فاطمی ایران را موجب نابودی نظام سلطه دانست و تاکید کرد: نظام سلطه در مقابل اتحاد و انسجام ملت ایران و نفس قدسی امام امت معنا ندارد. حشمت الله قنبری در ویژه برنامه تلویزیونی یادواره شهدای انقلاب اسلامی استان گیلان، به تبیین عبارت «انقلاب اسلامی» پرداخت و اظهار

نظام سلطه در مقابل اتحاد و انسجام امت با امام معنا ندارد

ایسنا/گیلان پژوهشگر تاریخ اسلام، پیوند امام با مردم حسینی و فاطمی ایران را موجب نابودی نظام سلطه دانست و تاکید کرد: نظام سلطه در مقابل اتحاد و انسجام ملت ایران و نفس قدسی امام امت معنا ندارد.

حشمت الله قنبری در ویژه برنامه تلویزیونی یادواره شهدای انقلاب اسلامی استان گیلان، به تبیین عبارت «انقلاب اسلامی» پرداخت و اظهار کرد: انقلاب اسلامی دو مفهوم انقلاب و اسلامیت را منتقل می کند.

وی انقلاب را به معنی تغییر و تحول و دگرگونی دانست و افزود: در سایه مفهوم «انقلاب اسلامی» مفاهیم سیاسی و اجتماعی و فرهنگی زاییده می شود و لذا اراده مردم ایران بر این قرار گرفت که با زیر و زبر کردن مجموعه نظامات حاکم بر کشور، مفاهیم جدیدی را بر پایه اسلام وارد سپهر سیاسی و سایر عرصه های زندگی مردم کنند.

این استاد دانشگاه، با اشاره به اعجاز انقلاب اسلامی در همه ابعاد، تصریح کرد: بزرگترین ادعای مردم ایران ایجاد یک انقلاب بر پایه اسلام بود لذا امام خمینی(ره) به عنوان یک شخصیت ممتاز معنوی، مرجع بزرگ تقلید و عالم وارسته و مهذب صحنه گردان این انقلاب شد و پا به رکاب مجاهدین گذاشت. در واقع امام با قدرت عبودیت و بندگی خویش در شرایطی قرار گرفت که ماموریت انبیای خاص الهی را به انجام برساند، در حالی که بسیاری از افراد در این سن و سال آرامش و بازنشستگی را انتخاب می کنند.

قنبری، امام را یک شخصیتی استثنایی در یک روزگار استثنایی دانست و اضافه کرد: از دهه ۴۰ تا زمان پیروزی انقلاب، نظامات سیاسی حاکم بر دنیا به دو بخش شرق کمونیست و غرب کاپیتالیست با همه ویژگی ها و انحصارتش تقسیم می شد و این دو قطب مخالف بر گستره ایران نیز دست اندازی داشتند.

وی تنها نقطه وصل غرب و شرق را در مخالفت با دین دانست و بیان کرد: نظام سلطه در جامعیت خودش دین را افیون مردم و توده ها می دانست و اعتقاد داشت که هیچ حرکت هویتی سیاسی و اجتماعی تحت اشراف و مدیریت دین نباید تحقق پیدا کند لذا بر هم زدن این اعتقاد به یک موسی نیاز داشت که با فرعونیان در دو جبهه مقابله کند و این ظرفیت سازی در مردی الهی و وارسته مانند امام خمینی(ره) ایجاد شده و در ساحت مرجعیت شیعه قابل ادراک بود.

این پژوهشگر تاریخ اسلام، با اشاره به نفوذ معنوی امام در مردم، یادآور شد: مردم ایران مردمی خاص هستند و همراهی مردم یکی از شهرهای ایران با امیرالمومنین علی(ع) سرنوشت تاریخ را تغییر می داد. در واقع می توان گفت که مردم ایران در پیروی از امام حق نظیر ندارند.

قنبری، با بیان اینکه نورانیت، مرجعیت، عبودیت و اخلاق کریمانه امام روحی از مجاهدت را به مردم ایران منتقل کرد، گفت: مردم به این باور رسیدند که راه نجات اتصال به غیب عالم و تبعیت از فرامین الهی است لذا مردم پای کار انقلاب آمدند و حرکت عمومی را آغاز کردند، در حالی که برای برخی از انقلابیون زندگی منهای سلطنت قابل درک نبود.

وی با اشاره به وجود حکومت های ظالم و ستمگر در دوران تاریخ کهن ایران، اظهار کرد: ننگ دست نشاندگی اختصاص به پهلوی پدر و پسر دارد. یک کشور دیرینه و با ریشه مانند ایران به خاطر یک  خاندان و یک جریان انحرافی و انحطاطی با خفت دست نشاندگی و ذلت پذیری انس پیدا کرده بود و سلطه گران برای ما نخست وزیر و وزیر تعیین می کردند و شاه با اراده آنان جابجا می شد.

این استاد دانشگاه، دست نشانده بودن حکومت پهلوی را غیر قابل انکار دانست و خاطرنشان کرد: اعتبار این حکومت نمایندگی برای جریان سلطه گری بود که ادعای مدیریت و ریاست بر کل کره زمین را داشت و امروز مصداق این نظام سلطه در هیئت آمریکا قابل تجسم است.

قنبری، با بیان اینکه مردم متدین، متشرع و خداباور ایران تربیت شده مکتب سیدالشهداء(ع) بودند، عنوان کرد: مردم می دانستند که برای رسیدن به آزادی باید مرارت بکشند و برای صیانت از دین و شرف جان بدهند لذا مردمی که از جان برای آرمانشان مایه بگذارند هرگز خفت را نمی پذیرند.

وی شاخصه جامعه ارزشمند و مورد احترام دین و انسانیت را در ذلت ناپذیری دانست و گفت: استان گیلان حق بزرگی بر گردن اسلامیت ایران دارد و تقدیم ۶۳ شهید انقلاب و هشت هزار شهید دفاع مقدس نشان دهنده رشادت گیلانی هاست.

این استاد دانشگاه، هر شهید را یک شاخص دانست و متذکر شد: شهادت یک فرهنگ است و شهدا در معنا یکی هستند و امروز شهدای اسلام و انقلاب و دفاع مقدس و مدافع حرم در شهید سلیمانی تبلور پیدا می کنند.

وی پیوند امام با مردم حسینی و فاطمی ایران را موجب نابودی نظام سلطه دانست و تاکید کرد: نظام سلطه در مقابل اتحاد و انسجام ملت ایران و نفس قدسی امام امت معنا ندارد.

قنبری، معجزه دوم انقلاب را ارائه مدل حکومت دانست و تصریح کرد: دشمنان برای اینکه نظام مدیریتی انقلاب اسلامی با محوریت مرجع تقلید تبدیل به یک الگوی جامع نشود، فتنه گری را آغاز کردند لذا امام خمینی(ره) در شرایطی نظام بر پایه اسلام را تاسیس کرد که همه عرصه های مدیریتی و اجرایی و نظامی و… کشور گسسته بود.

این پژوهشگر تاریخ اسلام ادامه داد: باور قطعی نظام سلطه این بود که انقلاب اسلامی به سرعت دچار فروپاشی می شود، اما امام ابتکار عمل به خرج داد و چند ماه بعد از پیروزی انقلاب، انتخاب عنوان حکومت را بر عهده مردم گذاشت؛ این در حالی است که در هیچ کجای دنیا مسبوق به سابقه نیست که رهبران چنین انتخابی را در عرض چند ماه بعد از انقلاب بر عهده مردم بگذارند.

وی با بیان اینکه مردم نظام جمهوری اسلامی را انتخاب کردند، گفت: نظام سلطه یک جریان نفوذ خزنده را در کنار انقلاب پیش بینی کرده بود و شاهد زاویه هایی در دولت بودیم. دشمن در قدم بعدی یک نفر مانند بنی صدر را وارد انتخابات ریاست جمهوری کرد و این ائتلاف موجب شکل گیری جریان منافقین و صدها گروهک با افکار متعارض و متناقض در مقابل امام و انقلاب شد.

قنبری، با اشاره به مدیریت الهی امام در سال های نخست پیروزی انقلاب، عنوان کرد: امام یک سیاستمدار دینی بود که در سایه اسلام فتنه منافقیت را خنثی کرد و اجازه نداد انقلاب در همان ماه های نخست پیروزی دچار فروپاشی شود، اما دشمنان درنده ترین عامل خودشان در غرب آسیا را به جان ایران انداختند. در واقع ایران با عراق طرف نبود، بلکه با نظام سلطه و ائتلاف بین المللی هشت سال جنگید و خسارات سهمگینی را متحمل شد، اما چون دشمنان به هدفشان که نابودی انقلاب و به ذلت کشاندن ملت ایران بود نرسیدند، پس ما پیروز میدان هستیم.

وی با بیان اینکه مردم ایران به برکت خون شهدا پای آرمان های انقلاب تا پای جان ایستادند، گفت: تاکنون یک وجب از تمامیت ارضی ما آسیب ندیده و لذا شاهد تحریم های همه جانبه اقتصادی دشمن هستیم. شبکه های ماهواره ای معاند و مضر و بی شخصیت سیاسی و اجتماعی نیز به اشکال مختلف علیه انقلاب فعالیت می کنند، اما مردم ایران در مکتب اهل بیت(ع) بالندگی پیدا کرده اند و دشمن کار به جایی نخواهد برد.

این استاد دانشگاه، شهید سلیمانی را رویش انقلاب و شهدای مدافع حرم را قهرمانان قلمرو اسلام دانست و خاطرنشان کرد: در سایه انقلاب اسلامی نظام سلطه در هیچ برنامه ای به پیروزی نرسیده و لذا با تاسیس دولت خرافی و مخوف داعش به دنبال خدشه وارد کردن به اسلام و زدن اسلام با نام اسلام بود.

قنبری، با بیان اینکه داعش از نظر مالی و انسانی تمام مختصات یک دولت مقتدر را دارا بود، عنوان کرد: سردار سلیمانی به عنوان یک سرباز انقلابی تربیت شده در مکتب امام، پایان داعش را اعلام کرد لذا همه مسئولان جمهوری اسلامی باید مانند سردار سلیمانی در تراز انقلاب باشند.

وی از مسئولان خواست ضعف ها را اصلاح کنند و کارآمدی داشته باشند و یادآور شد: مردم ما همه مسلمان و انقلابی هستند و این انقلاب با خود مردم معنا پیدا کرده است لذا نظام سلطه به دنبال فاصله انداختن بین مردم و انقلاب است، اما مردم می دانند که نظام سلطه به بن بست رسیده و پیروزی از آن ماست. در جریان مذاکرات ۱+۵ دیدیم که یک نماینده ایران در مقابل همه ابرقدرت ها ایستاد و در نهایت عزت هستیم و برای عزت و اقتدار کشور و نظام هزینه خواهیم داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

زنگوله

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

پریفرم

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

بهترین صرافی های ارزدیجیتال

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح