کد خبر : 209318
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 اکتبر 2023 - 15:25
-

نکات مهم هنگام خرید انواع سنگ گرانیت

نکات مهم هنگام خرید انواع سنگ گرانیت

سنگ گرانیت یکی از سنگ‌های ساختمانی پرکاربرد در ایران است که در فضاهای مختلفی قابل استفاده است. این سنگ‌ها به دلیل تنوع زیادی که دارند، باید با دقت بالایی انتخاب و خریداری شوند تا در مکان مورد نظر به درستی نصب و استفاده شوند. برای همین در زمان خرید انواع سنگ گرانیت باید به چند

سنگ گرانیت یکی از سنگ‌های ساختمانی پرکاربرد در ایران است که در فضاهای مختلفی قابل استفاده است. این سنگ‌ها به دلیل تنوع زیادی که دارند، باید با دقت بالایی انتخاب و خریداری شوند تا در مکان مورد نظر به درستی نصب و استفاده شوند. برای همین در زمان خرید انواع سنگ گرانیت باید به چند نکته توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین سنگ را انتخاب نمایید. در ادامه مطلب به بررسی این نکات پرداخته و با نحوه خرید انواع سنگ گرانیت آشنا خواهیم شد.

سنگ گرانیت چیست؟

سنگ گرانیت که به سنگ خارا نیز شهرت دارد، یکی از سخت‌ترین سنگ‌های ساختمانی است که در بسیاری از کشورهای جهان استفاده می‌شود. این سنگ از فراوان‌ترین سنگ‌های طبیعی در پوسته زمین است. به طوری که حدود 95 درصد از سطح زمین از سنگ گرانیت و دیگر سنگ‌های آذرین تشکیل شده است. سنگ گرانیت از سرد شدن گدازه در سطح زمین یا نزدیکی آن ایجاد می‌شود و ساختار تشکیل دهنده آن عمدتا کانی‌های کوارتز و فلدسپات می‌باشد.

گرانیت‌ها از مقاومت بسیار زیادی برخوردار هستند و به خاطر استحکام بالای خود در بسیاری از مکان‌ها قابل استفاده هستند. از طرفی این سنگ ساختمانی زیبایی قابل توجهی دارد و در طیف وسیعی از رنگ‌ها قابل یافت است. از پرفروشترین رنگ‌های سنگ گرانیت میتوان به رنگ سیاه، سفید، خاکستری و طوسی، پرتقالی، قرمز، آبی و سبز اشاره کرد.

فاکتورهای مهم در زمان خرید سنگ گرانیت

برای خرید سنگ گرانیت باید به چندین نکته توجه داشته باشید. مهمترین این نکات عبارتند از:

1- بررسی خواص فیزیکی و شیمیایی سنگ گرانیت

سنگ‌های گرانیت به دلیل شکل‌گیری در شرایط و دماهای مختلف، از مشخصه‌های فیزیکی و شیمیایی متفاوتی برخوردار هستند. هر یک از این سنگ‌ها با توجه به مشخصه‌های خود، در فضای خاصی قابل استفاده هستند. برای مثال برخی از آنها از استحکام بیشتری برخوردار هستند و برای محیط‌های پرترددی همچون راه پله و لابی ساختمان گزینه بهتری می‌باشند. برای همین بسته به فضای مورد نظر باید به خصوصیات و ویژگی‌های سنگ گرانیت توجه داشته باشید تا بتوانید از آن برای مدت طولانی استفاده نمایید.

برای خرید سنگ گرانیت به عنوان سنگ پیشخوان و کانتر آشپزخانه، باید به میزان جذب آب پایین آن توجه داشته باشید. همچنین برای سنگ فرش‌های محوطه ساختمان باید به سراغ سنگ‌هایی بروید که از مقاومت بالایی در برابر گرما و سرما برخوردار هستند و نسبت به فشارهای وارد شده از خود مقاومت زیادی نشان می‌دهند.

2- توجه به کیفیت سنگ گرانیت

بسیاری از سازندگان همواره به دنبال خرید بهترین و با کیفیت‌ترین سنگ‌های ساختمانی هستند تا بتوانند از آن برای چندین سال استفاده نمایند. برای اینکه بتوانید سنگ گرانیت با کیفیتی را خریداری نمایید، باید به ظاهر آن توجه کرده و لبه‌های آن را مورد بررسی قرار دهید. لبه‌های سنگ باید فاقد هرگونه شکستگی و ترک‌خوردگی باشند. همچنین باید به درخشش و کیفیت سطح سنگ توجه داشته باشید تا بتوانید از نحوه صحیح پرداخت و فرآوری آن مطمئن شوید.

3- توجه به بافت و طرح سنگ

سنگ‌های گرانیت از تنوع زیادی برخوردار هستند و دارای رنگ و بافت‌های متنوعی می‌باشند. برخی از این بافت‌ها به شکل دانه‌های مختلف و برخی دیگر به صورت رگه‌های رنگی هستند. نوع بافت سنگ گرانیت به زمان و دمای تشکیل سنگ در عمق زمین بستگی دارد. سنگ‌های دارای بافت دانه‌ای در سه نوع بافت دانه ریز، دانه متوسط و دانه درشت موجود هستند که هر فردی میتواند بسته به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب و خریداری نماید.

4- توجه به رنگ سنگ گرانیت

گرانیت از جمله سنگ‌های ساختمانی پرکاربرد است که از تنوع رنگی زیادی برخوردار می‌باشد. برای همین یکی از فاکتورهایی که در زمان خرید سنگ گرانیت باید مورد توجه قرار بگیرد، انتخاب سنگ در رنگ مناسب است. تنوع رنگی سنگ گرانیت به خاطر وجود کانی‌ها و عناصر مختلفی است که هر یک دارای رنگ‌های مختلفی هستند.

برای انتخاب و خرید سنگ گرانیت در رنگ مناسب، بهتر است به پروژه و محل استفاده از سنگ توجه داشته باشید. برای مثال اگر قرار است از گرانیت برای پوشش دیوارهای یک مجتمع اداری استفاده کنید، بهترین رنگ برای آن سنگ گرانیت مشکی و یا خاکستری است. برای منازل مسکونی با متراژ کم هم میتوانید از رنگ‌های روشن گرانیت همچون سنگ گرانیت سفید استفاده کنید و با این کار موجب دلبازتر شدن فضای داخلی ساختمان شوید. با این حال انتخاب رنگ سنگ گرانیت تا حدودی سلیقه‌ای بوده و هر شخصی میتواند با توجه به سلیقه خود بهترین رنگ گرانیت را انتخاب نماید.

5- توجه به قیمت سنگ گرانیت

یکی از فاکتورهای مهم خرید سنگ گرانیت، توجه به قیمت آن است. این سنگ‌ها به دلیل تنوع رنگ و طرحی که دارند، از رنج قیمتی متفاوتی برخوردار هستند. برای همین بهتر است در همان ابتدا بودجه خود را مشخص کرده تا بتوان سریع‌تر سنگ مورد نظر را پیدا کرد. از طرفی قیمت سنگ گرانیت با کیفیت آن ارتباط مستقیم دارد. هر چقدر سنگ از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، با قیمت بیشتری به فروش می‌رسد. برای همین بهتر است به دنبال خرید سنگ گرانیت ارزان قیمت نباشید و کیفیت آن را در اولویت قرار دهید. درجه کیفی سنگ پس از فرآوری در کارخانه با توجه به میزان استاندارد نهایی مشخص می‌شود.

خرید سنگ گرانیت با کیفیت بالا

برای خرید سنگ گرانیت با کیفیت و استحکام بالا، باید به چند مورد توجه داشته باشید. این سنگ‌ها از چندین خصوصیت برخوردار هستند که با توجه به آنها میتوان از کیفیت سنگ اطمینان حاصل پیدا کرد.

  • یکی از پارامترهای سنگ گرانیت با کیفیت این است که لبه‌های آن صاف و بدون ریختگی است. برای همین در زمان خرید سنگ گرانیت با کیفیت بالا، حتما لبه‌های سنگ را مورد بررسی قرار دهید و از عدم خوردگی و شکستگی در آن مطمئن شوید.
  • نوع فرآوری و پرداخت سنگ گرانیت در کیفیت آن بسیار موثر است. برای همین باید به کیفیت سنگ از نظر فرآوری توجه شود. هر چقدر سنگ با دقت بیشتری مورد فرآوری قرار گرفته باشد، درخشش بیشتری دارد و به راحتی از این طریق قابل شناسایی می‌باشد.
  • اغلب گرانیت‌های با کیفیت از جذب آب ناچیز و نزدیک به صفر برخوردار هستند. برای همین میتوانید این فاکتور را نیز در نظر بگیرید و بر اساس آن کیفیت سنگ را مورد سنجش قرار دهید.

خرید انواع سنگ گرانیت از شرکت بین‌المللی موج فعال کیش

شرکت موج فعال کیش، یکی از شرکت‌های بین‌المللی بوده که در زمینه تامین و فروش انواع سنگ ساختمانی فعالیت دارد. این شرکت انواع سنگ‌های ساختمانی و تزئینی را برای ساخت و ساز داخل و همچنین خارج از کشور تامین کرده و با کیفیت بالا در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. افرادی که به دنبال خرید سنگ گرانیت هستند و نیاز به تامین این سنگ با کیفیت بالا دارند، میتوانند از طریق این شرکت سنگ مورد نظر خود را تهیه نمایند. کارشناسان شرکت موج فعال کیش بهترین گزینه‌ها را با توجه به بودجه و سلیقه مشتریان در اختیارشان قرار می‌دهند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

قیمت یاب خریدینو

قیمت کامپیوتر گیمینگ

قیمت سیستم گیمینگ

لمینت متحرک دندان

قیمت فنس

قیمت خرید پترولیوم کک

عباس نادر روان شناس

پشتیسار

قیمت باطری ماشین

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

وارد کننده صاعقه گیر الکترونیکی ساختمان

کلید حرارتی زیمنس (خرید از وارد کننده)

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح