کد خبر : 209524
تاریخ انتشار : دوشنبه 1 ژانویه 2024 - 15:14
-

چرا کسب و کارها نیازمند عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هستند؟

چرا کسب و کارها نیازمند عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هستند؟

با توجه به رقابت شدیدی که بین کسب‌وکارهای مختلف وجود دارد، طبیعی است که هر مجموعه به‌دنبال راهی خلاقانه برای پیشی گرفتن از رقبای خود باشد. برای سرعت بخشیدن به روند پیشرفت یک کسب‌وکار، راه‌های مختلفی وجود دارند و هرکدام از این راه‌ها، به تقویت بخشی خاص کمک می کنند. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یکی

با توجه به رقابت شدیدی که بین کسب‌وکارهای مختلف وجود دارد، طبیعی است که هر مجموعه به‌دنبال راهی خلاقانه برای پیشی گرفتن از رقبای خود باشد. برای سرعت بخشیدن به روند پیشرفت یک کسب‌وکار، راه‌های مختلفی وجود دارند و هرکدام از این راه‌ها، به تقویت بخشی خاص کمک می کنند. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یکی از بهترین و مهم‌ترین روش‌ها برای برندسازی بوده که تأثیر به‌سزایی بر توسعه کسب‌وکار و افزایش فروش خواهد گذاشت. با توجه به این موضوع، تصمیم گرفتیم تا در ادامه، به بررسی دلایل اهمیت عکاسی صنعتی برای کسب‌وکارها بپردازیم.

عکاسی صنعتی تبلیغاتی

جلب اعتماد مشتریان

مهم‌ترین دلیلی که یک بیزینس به عکاسی تبلیغاتی نیاز دارد، جلب اعتماد مشتریان است. شما با ارائه تصاویر مختلف و واقعی، سبب خواهید می‌شوید تا کسانی که به هر نحوی با تبلیغات شما روبه‌رو می‌شوند، از حقیقی بودن فعالیت شما آگاهی پیدا کنند. متاسفانه هنوز بعضی از کسب‌و کارها به‌جای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، از تصاویر استوک و یا عکسهای موبایلی استفاده می‌کنند که نه‌تنها تأثیر مثبتی بر رشد آن‌ها نخواهد گذاشت، بلکه در مواردی باعث ایجاد عدم اطمینان نیز خواهد شد.

علاوه‌براین، با توجه به این‌که معمولاً مشتریان با پشت‌پرده یک کسب‌‌وکار در ارتباط نیستند، هنگامی که شما از بخش‌های مختلف کارخانه، شرکت، هتل و… خود تصاویری اختصاصی تهیه می‌کنید، اعتماد آنان را به کیفیت خدمات خود دوچندان خواهید کرد. برای مثال، به‌تصویر کشیدن سخت‌کوشی کارگران یک کارخانه یا عکاسی از محیط تمیز و بهداشتی آشپزخانه یک رستوران، مشتری را به پشت‌پرده بیزینس برده و خیال وی را از همه جهات راحت خواهد کرد.

تقویت برند

یکی دیگر از دلایلی که هر کسب‌وکاری به عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نیاز دارد، تقویت برند است. تهیه تصاویر حرفه‌ای از بخش‌های مختلف یک بیزینس یا انجام عکاسی محصولات سبب می‌شود که جلوه‌ای جذاب از برند در ذهن مخاطب شکل گرفته و به‌نوعی هویتی به‌خصوص برای آن بیزینس یا محصول ساخته شود. شاید تا همین چند سال پیش، فقط کمپانی‌های بزرگ بودند که برای برندسازی هزینه می‌کردند، اما امروزه حتی شرکت‌های تازه‌ تأسیس و کوچک هم تلاش می‌کنند تا بودجه قابل‌توجهی را به برندسازی اختصاص دهند. برای برندسازی اصولی باید از ابزارهای مختلف هویت بصری مثل کاتالوگ محصولات یا خدمات، بروشور، پوستر و … استفاده کنید که بدون استفاده از عکسهای تبلیغاتی و صنعتی بی نتیجه هستند.

عکاسی تبلیغاتی استودیو مانی

افزایش تعامل با مخاطبان

تحقیقات نشان می‌دهند که اگر یک محتوا دارای تصاویر مناسبی باشد، احتمال ایجاد تعامل با مخاطب ۸۰ درصد و احتمال یادآوری مطالب ۶۴ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. درواقع، با انجام عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، تصاویری اختصاصی از کسب‌وکار خود را تهیه کرده و حتی می‌توانید باعث افزایش این درصدها شوید، چرا‌که عکس‌ها نشان‌دهنده برند به‌خصوصی بوده و درواقع هویت ویژه‌ای دارند. برای مثال، هنگامی که یک کارخانه عکاسی تبلیغاتی انجام می‌دهد مجموعه‌ای شامل عکس‌های کارگردانی با لباس‌های فرم یکسان، ماشین‌آلاتی با لوگو اختصاصی، کارتن‌هایی با نام و آدرس کارخانه و… به‌دست می‌آید که قطعاً تأثیر بالایی بر افزایش تعامل با مخاطبان خواهد گذاشت. این عکسها عاملی برای اعتماد بیشتر مخاطبان به مجموعه ی تولیدی خواهد بود.

جلب توجه سریع‌تر

جالب است بدانید که میانگین زمان توجه به یک محتوا، تقریباً ۸ ثانیه بوده و این مقدار زمان ۲ ثانیه کمتر از میانگین توجه انسان‌ها در سال ۲۰۰۰ است. این امر نشان می‌دهد که جلب توجه مردم روزبه‌روز سخت‌تر می‌شود و به همین دلیل، کسب‌وکارها باید در تلاش باشند تا با ارائه محتوای مناسب، در کم‌ترین زمان ممکن، توجه افراد بیشتری را به خود جلب کنند. با توجه به این‌که مغز انسان در پردازش تصاویر ۶۰۰۰۰ بار سریع‌تر از پردازش متن عمل می‌کند، استفاده از تصویرهای مناسب می‌تواند تأثیر بالایی در جلب توجه مخاطبان داشته باشد.

فروش سریع‌تر

یکی دیگر از دلایلی که هر کسب‌وکار به عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نیاز دارد، دستیابی به فروش سریع‌تر است. معمولاً مشتریانی که عکس‌های باکیفیتی از محصول، محیط کارگاه، محیط رستوران و… را مشاهده می‌کنند، بسیار سریع‌تر تصمیم خود را اخذ کرده و افزایش فروش خوبی خواهند داشت. یک تحقیق جالب درزمینه املاک و مستغلات نشان می‌دهد خانه‌هایی که برای آگهی‌های تبلیغاتی آن‌ها عکس‌هایی حرفه‌ای مورد استفاده قرار گرفته‌اند، به‌طور میانگین ۳۲ درصد سریع‌تر از باقی خانه‌ها به فروش رفته‌اند. علاوه‌براین، فروشندگان توانسته‌اند این خانه‌ها را ۹ درصد بالاتر از قیمت مرسوم به فروش برسانند.

افزایش رشد وب‌سایت

یکی دیگر از دلایل نیاز کسب‌وکارها به عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، افزایش رشد وب‌سایت و بهبود رنک آن‌ها در موتورهای جست‌وجوگر است. امروزه الگوریتم‌های این سیستم‌ها بسیار پیشرفته بوده و تصاویر محتواهای داخل وب‌سایت با دقت زیادی آنالیز می‌شوند. هرچقدر تصاویر کاربردی‌تر و بهتر باشند، قطعاً رنک وب‌سایت بهبود بیشتری پیدا خواهد کرد. برای مثال، فروشگاه‌های آنلاینی که عکاسی محصولات را به تیم‌های متخصص سپرده و از تصاویری یونیک استفاده می‌کنند، قطعاً نسبت‌به سایت‌هایی که عکس‌های محصولات را از رقبای خود کپی می‌کنند رشد سریع‌تری خواهند داشت.

عکاسی صنعتی استودیو مانی

چرا باید عکاسی صنعتی را به متخصصان بسپاریم؟

بعضی از کسب‌وکارها اقدام به خرید تجهیزات عکاسی کرده و تهیه عکسهای صنعتی و تبلیغاتی و حتی ویدیوهای تبلیغاتی را به کارمندان بی تجربه خود می‌سپارند. این بیزینس‌ها نه‌تنها نتیجه مثبتی دریافت نخواهند کرد، بلکه در مواردی ممکن است به برند و هویت بصری‌ خود نیز ضربه وارد کنند.

توجه داشته باشید که عکاسی صنعتی و تبلیغاتی امری کاملاً تخصصی بوده و در صورت عدم آشنایی با علم و اصول عکاسی، قطعاً تصاویر نهایی از تأثیرگذاری مناسبی برخوردار نخواهند بود. متخصصان این حوزه در کنار به‌کارگیری تجهیزات پیشرفته، از تکنیک‌های فراوانی نیز استفاده کرده تا بتوانند مجموعه‌ای بی‌نقص و جذاب را تهیه کنند.

بسیاری از کارشناسان کسب‌وکار، عکاسی تبلیغاتی و صنعتی را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری در نظر می‌گیرند و معتقدند که این سرمایه‌گذاری از نرخ بازگشت بسیار خوبی برخوردار است. در یک پژوهش، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که انجام عکاسی صنعتی و تبلیغاتی برای بیزینس‌های کوچک، تقریباً نرخ بازگشتی ۸۰۰ درصدی دارد. بدیهی است که این میزان برای کسب‌وکارهای بزرگ‌تر می‌تواند بسیار بیشتر نیز باشد.

 

اگر شما هم برای تبلیغات کسب و کار خود به عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نیاز دارید، استودیو مانی یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه است. این استودیو با سالهای تجربه خدمات با کیفیت و ارزنده ای را در حوزه عکاسی تبلیغاتی و صنعتی به شرکت های داخلی و خارجی ارائه داده که نتیجه آن همکاری مستمر با برندهای مطرح بوده است. برای بررسی رزومه و نمونه کارهای استودیو مانی می توانید به وب سایت https://studiomani.ir مراجعه نمایید

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

قیمت یاب خریدینو

قیمت کامپیوتر گیمینگ

قیمت سیستم گیمینگ

لمینت متحرک دندان

قیمت فنس

قیمت خرید پترولیوم کک

عباس نادر روان شناس

پشتیسار

قیمت باطری ماشین

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

وارد کننده صاعقه گیر الکترونیکی ساختمان

کلید حرارتی زیمنس (خرید از وارد کننده)

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح