کد خبر : 209896
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 مارس 2024 - 16:35
-

بهترین عایق برای کف ساختمان چیست؟

بهترین عایق برای کف ساختمان چیست؟

بهترین عایق برای کف ساختمان چیست؟ کف یک خانه سکوی اساسی برای زندگی روزمره است. در حالی که زیبایی شناسی و دوام معمولاً ویژگی های مورد توجه است، یک جزء وجود دارد که صاحبان خانه گاهی اوقات از آن غافل می شوند: عایق بندی مناسب کف می تواند هم در بهره وری انرژی و هم

بهترین عایق برای کف ساختمان چیست؟

کف یک خانه سکوی اساسی برای زندگی روزمره است. در حالی که زیبایی شناسی و دوام معمولاً ویژگی های مورد توجه است، یک جزء وجود دارد که صاحبان خانه گاهی اوقات از آن غافل می شوند: عایق بندی مناسب کف می تواند هم در بهره وری انرژی و هم در راحتی بازی را تغییر دهد. اغلب صاحبان خانه به فکر خرید ایزوگام و عایق سقف ساختمان هستند درصورتیکه عایق کف نیز بسیار مهم می باشد. برای خرید ایزوگام اصفهان یا ایزوگام تهران و بهترین عایق های رطوبتی از جمله عایق کف به فروشگاه ایزوگام کالا مراجعه نمایید.

چرا به عایق کف نیاز داریم؟

راندمان حرارتی

دلیل اصلی سرمایه گذاری صاحبان خانه در عایق بندی کف، جلوگیری از اتلاف گرما است. یک کف با عایق کاری خوب به عنوان یک مانع عمل می کند که کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که گرمای تولید شده توسط سیستم گرمایشی شما در فضای زندگی شما باقی می ماند، به جای فرار از فضای خالی زیر. این می تواند در طول زمان باعث صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی شود.

کنترل رطوبت

عایق به کاهش پتانسیل رطوبت کمک می کند. رطوبت می تواند منجر به مشکلاتی مانند رشد قالب، پوسیدگی چوب و کاهش کیفیت هوای داخل خانه شود. عایق بندی مناسب این خطر را کاهش می دهد.

عایق برای کف ساختمان

افزایش راحتی

یک کف عایق شده سطح گرم تری را برای راه رفتن به خصوص در ماه های سردتر فراهم می کند. این بدان معنی است که می توانید به راحتی در خانه خود با پای برهنه راه بروید بدون اینکه سرما را از زیر زمین احساس کنید.

عایق صدا

برخی از انواع عایق نیز دارای خاصیت میرایی صدا برای کاهش انتقال صدا بین طبقات هستند.

بهترین گزینه های عایق کف چیست؟

1- صفحات پشم معدنی شیشه یا سنگ

یک ماده نیمه سخت، پشم معدنی شیشه ای از شیشه بازیافتی، ماسه، سنگ آهک و خاکستر سودا ساخته شده است. در حالی که پشم معدنی سنگ از سنگ های آتشفشانی، بازالت، دولومیت و سرباره بازیافتی صنعت فولاد ساخته می شود.

بهترین برای استفاده در کفپوش های چوبی معلق است، زیرا سبک است و به راحتی قابل برش است. هنگام بسته بندی بین تیرچه هایی با فاصله نابرابر یا تاب برداشته تر است.

مزایا علاوه بر داشتن عملکرد حرارتی عالی، غیر قابل احتراق است. بنابراین در صورت وقوع، به توسعه یا گسترش آتش اضافه نخواهد شد. همچنین برش آن آسان است، مانور آن سبک است و نیازی نیست اندازه گیری ها به اندازه تخته های فوم سفت و سخت دقیق باشد.

نکات منفی ساختار کمتر سفت و سخت به این معنی است که برای حفظ این عایق به پشتیبانی بیشتری نیاز است. ابتدا باید یک تور یا تیرچه های متقاطع نصب شود. این باعث می شود نصب آن در مقایسه با تخته های سفت و سخت وقت گیرتر باشد.

2- عایق کف پتو

عایق کف پتویی رول پشم شیشه معدنی یا فایبرگلاس بدون روکش است.

بهترین برای پتوهای فایبرگلاس بهتر است هنگام بسته بندی بین تیرچه ها در طبقات معلق استفاده شود. این برای کفپوش جامد مناسب نیست زیرا قوام غیر یکنواخت آن باعث می شود که پوشش کف انتخابی شما به صورت ناهموار قرار گیرد.

مزایای بسته بندی آسان بین تیرچه ها با حداقل اندازه گیری. مقرون به صرفه، و تخصص کمی برای نصب مورد نیاز است.

نگاتیوها برای جابجایی دست و پا گیر هستند و هاگ های شیشه به راحتی از خود رول جدا می شوند.

3- عایق فوم سفت و سخت

صفحات فوم از داخل از فوم ساخته می شوند و سپس با پلاستیک، آلومینیوم یا گچ تخته روبرو می شوند.

4- عایق اسپری فوم

بهترین عایق فوم سفت را می توان هم برای کفپوش معلق و هم برای کفپوش جامد استفاده کرد. ضخامت تخته ها بسته به نوع کفی که عایق است بسیار متفاوت خواهد بود. مخصوصاً گذاشتن آن روی کفپوش جامد آسان است.

مزایا برش، شکل دادن و جابجایی آسان از یک ناحیه به ناحیه دیگر.

نکات منفی این ماده نسبت به سایر اشکال عایق کمتر سفت و سخت تر است. اندازه گیری و برش دقیق بسیار مهم است.

عایق اسپری فوم یک فوم مایع است که در بین تیرچه های کف چوبی معلق پاشیده می شود. فوم منبسط می شود و به یک لایه عایق برتر تبدیل می شود.

بهترین گزینه برای فضاهای ناجور یا اگر می خواهید خانه خود را بدون نیاز به بلند کردن تخته های کف عایق بندی کنید.

مزایا حتی بین ناهموارترین و تاب دارترین تیرچه ها بدون ایجاد شکاف کاملاً مهر و موم می شود. همچنین مقاومت حرارتی استثنایی را ارائه می دهد.

نگاتیوها  فقط توسط متخصصان ماهر قابل نصب هستند.

5- عایق چند فویل

مولتی فویل نوعی عایق است که از لایه‌های فویل و همچنین وات تشکیل شده است.

برای سازه های کف جامد بهترین است، اما می تواند برای کف های چوبی معلق نیز استفاده شود.

مزایای عایق مولتی فویل طول عمر بالایی دارد – معمولاً 50 سال. حمل آن آسان، سبک وزن، انعطاف پذیر و فاقد الیاف مضر است. این بدان معنی است که می توان آن را بدون هیچ ابزار تخصصی یا PPE نصب کرد. ضخامت آن فقط 6 میلی متر است و همچنان عملکرد حرارتی بالایی دارد. فویل بازتابنده از هدر رفتن حرارت جلوگیری می کند.

نکات منفی معمولاً هزینه بیشتری نسبت به سایر مواد عایق دارد.

عایق کف

6- ضد کشش

پیش نویس ها در جایی اتفاق می افتد که در ساخت خانه شما شکاف هایی وجود دارد، مانند تخته های کف و شکاف های دامن.

بهترین محصول برای استفاده؟ پرکننده های انعطاف پذیر، دکوراتورها یا محصولات ماستیک می توانند حرکت را تحمل کنند. این باعث می‌شود آنها برای مسدود کردن ترک‌های کف‌پوش و تخته‌های حاشیه، که تمایل به انقباض، انبساط یا حرکت اندکی با استفاده روزمره دارند، عالی باشند.

فواید مسدود کردن شکاف‌های ناخواسته که باعث ورود هوای سرد و خروج هوای گرم از خانه شما می‌شود باعث صرفه‌جویی در هوای گرم می‌شود. این بدان معناست که انرژی کمتری برای گرم کردن خانه خود مصرف می کنید و در قبض انرژی خود صرفه جویی می کنید. همچنین به ایجاد یک محیط زندگی گرم و دنج کمک می کند.

نکات منفی در اتاق هایی که نیاز به تهویه مناسب دارند (مانند حمام، آشپزخانه و اتاق های تاسیسات)، که در آن رطوبت زیادی تولید می شود، مراقب باشید.

7- قالیچه و فرش

یک فرش روی زمین به شما کمک می کند تا زیر پاها احساس گرما کنید و به جلوگیری از برخی از ریزش ها کمک می کند. اما اتلاف حرارت از طریق کفپوش را به میزان قابل توجهی کاهش نمی دهد. فرش ها می توانند سطح خاصی از عایق را ارائه دهند. برای جلوگیری از اتلاف حرارت بهینه، همچنان باید عایق را زیر فرش ها نصب کنید. این تضمین می کند که خانه شما تا حد امکان محافظت می شود.

بهترین برای استفاده در اتاق نشیمن و اتاق خواب.

مزایا کفپوش های موکت شده عایق های خوبی هستند، به خصوص زمانی که با یک لایه ضخیم و عایق زیرین جفت شوند.

نکات منفی برای فضاهای پر ترافیک یا مناطقی که مستعد خیس شدن و کثیف شدن هستند، کاربردی نیست. این شامل راهروهای ورودی، آشپزخانه و حمام است.

عواملی که در انتخاب عایق باید در نظر گرفته شوند

آب و هوا و موقعیت جغرافیایی

برای آب و هوای گرم، عایق کف متفاوت تری از آب و هوای سرد مورد نیاز می باشد. عایق کف نیز مانند ایزوگام و عایق سقف به طور کامل به آب و هوا بستگی دارد و در آب و هوای مختلف مانند قیمت ایزوگام دچار تغییر قیمت و هزینه می شود.

ملاحظات رطوبت و سد بخار

در مناطق مستعد رطوبت، بسیار مهم است که عایق‌هایی را انتخاب کنید که در برابر کپک مقاوم باشند و دارای مانع بخار باشند.

مناطق زیرزمینی در دسترس در مقابل غیرقابل دسترسی

هنگام برنامه ریزی عایق بندی کف باید دسترسی به قسمت های کف را در نظر گرفت. فرآیند نصب و نوع عایق بسته به اینکه منطقه در دسترس باشد یا نه، می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

مناطق قابل دسترسی

اینها فضاهایی هستند که به راحتی می توانید بدون تخریب یا ساخت و ساز به آنها دسترسی داشته باشید، مانند فضاهای خزیدن یا زیرزمین. برای این مناطق، می‌توانید عایق‌ها و رول‌های پتویی، عایق‌های پرکننده شل یا فوم اسپری شده را انتخاب کنید. یک نصاب حرفه ای می تواند به اطمینان از تناسب مناسب و نصب ایمن کمک کند.

مناطق غیر قابل دسترس

این فضاهایی هستند که دسترسی به آنها پس از ساخت سخت است، مانند حفره های محصور یا شکاف بین تیرچه های یک طبقه معلق. برای این مناطق، می توانید عایق فوم دمیده یا تزریقی را در نظر بگیرید که می تواند بدون پاره شدن خانه شما نصب شود، زیرا فقط به سوراخ های کوچکی برای دمیدن یا تزریق مواد عایق نیاز دارند.

به یاد داشته باشید، صرف نظر از دسترسی، مهم است که قبل از نصب عایق، مسائل مربوط به رطوبت یا نم را برطرف کنید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

قیمت فنس

پکیج ویدئویی آموزشی قراردادهای EPC ( نشریه 5490

نمایندگی فروش تجهیزات آتش نشانی

آراد برندینگ

نظر سنجی انتخابات 1403

زنگوله

اخبار سلامت

دیزل ژنراتور

صیغه نامه برای هتل

پریفرم

سایت مدیر اکسپرت

خرید انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه

خرید دتکتور گاز از نماینده رسمی ایران

خرید صندل عمده

نحوه محاسبه اقساط

قیمت خرید تلویزیون زیر 5میلیون

صندلی آرایشگاه

زير نويس ساز

لمینت متحرک دندان

اهمیت استفاده از رپورتاژ

بهترین صرافی های ارزدیجیتال

New punjabi songs

سامانه خودنویس

آزمایشات طب کار بدو استخدام

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

مانیتور دنا

شیشه ماشین

تشک دو نفره

دکتر علی پرند

https://nipoto.com/ethereum

خرید تابلو برق

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت

  شیائومی 

 سامسونگ 

 گوشی 

 مارک  

اینتل 

 گواهینامه

  قرمز  گورمن

  تبلت  آیفون 

 طراحی

  لایکا  تایوان 

 یوتیوب  

دوربین

  اندروید  

تاشو  

چین

  گلکسی

  پیکسل 

 ساعت 

 ای‌بی 

 هوشمند 

 سطح  

جدید  

شرکت 

 معرفی  

تجاری

  طرح