تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آذر 1400 - 21:44
50 بازدید
کد خبر : 168334

خلاقیت و نوآوری لازمه کارآفرینی است

خلاقیت و نوآوری لازمه کارآفرینی است

ایسنا/کردستان به گفته معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کردستان، کارآفرینی با ایجاد فرصت‌های شغلی، تولید ثروت و بهبود شرایط اقتصادی زمینەای برای ارتقای سطح فرهنگ در جامعه است. مجید آوج امروز (۴اسفند) در وبینار آشنایی مدیران تعاونی‌ها و فارغ التحصیلان دانشگاهی با موضوع  تعاون و انجام کارهای جمعی و گروهی در قالب شرکت های تعاونی که با

خلاقیت و نوآوری لازمه کارآفرینی است

ایسنا/کردستان به گفته معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کردستان، کارآفرینی با ایجاد فرصت‌های شغلی، تولید ثروت و بهبود شرایط اقتصادی زمینەای برای ارتقای سطح فرهنگ در جامعه است.

مجید آوج امروز (۴اسفند) در وبینار آشنایی مدیران تعاونی‌ها و فارغ التحصیلان دانشگاهی با موضوع  تعاون و انجام کارهای جمعی و گروهی در قالب شرکت های تعاونی که با همکاری جهاددانشگاهی استان و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد؛ با اشاره به اینکه کارآفرینی فرآیند تاسیس یک کسب و کار بر مبنای فکر و ایدە است، اظهار کرد: در عرصە جهانی افراد خلاق و نوآور بە عنوان کارآفرین منشا تحولات بزرگی در عرصە تولید و خدمات هستند؛ حتی شرکت‌های بزرگ جهان نیز برای حل مشکلات خود بە کارآفرینان مراجعە می‌کنند زیرا چرخ‌های توسعە اقتصادی با توسعە کارآفرینی بە حرکت در می‌آید.

آوج بیان کرد: امروزه شرایط اقتصادی کشور بە گونەای است کە نیاز جامعه به ایجاد و توسعە کسب و کارها بیشتر احساس می‌شود و لازم است کە در این شرایط دولت بر روی کارآفرینی سرمایە‌گذاری و با تربیت کارآفرینان روند ایجاد درآمد و اشتغال زایی را بهبود بخشد.

وی عنوان کرد: کارآفرین کسی است کە نوآوری خاصی داشتە باشد و این نوآوری می‌تواند در ارائە محصولات جدید، ارائە یک خدمت، طراحی یک فرایند نوین و یا حتی نوآوری در رضایت مشتری نمود پیدا کند.

آوج ویژگی‌های یک کارآفرین را اینگونه برشمرد و افزود: از جملە ویژگی‌های یک کارآفرین میتوان بە استقلال طلبی، خلاقیت و نوآوری، متعهد بودن، استفادە از فرصت‌ها، داشتن هدف، سخت‌کوشی و تلاش‌گرا بودن و تمرکز بر برنامەهای پیش‌رو را نام برد.

وی ادامه داد: کارآفرینی در جامعە عاملی برای ترغیب و تشویق سرمایەگذاران بە سرمایە‌گذاری، تحریک حس رقابت، تغییر و تحول، ایجاد اشتغال و بهبود کیفیت زندگی در جامعە است.

آوج در خصوص تصورات غلط رایج در بحث کارآفرینی گفت: اینکە از نظر عموم مردم کارآفرینی موفق نیازمند یک ایدە بزرگ و یا اینکه کارآفرینی کار سادەای است تصورات غلطی است کە در خصوص کارآفرینی وجود دارد.

به گفته وی، کارآفرینی فرهنگ نظام فکری است کە در رفتار افراد نمود پیدا می‌کند، و همچنین سبب تغییر نگرش کلی در شیوە زندگی است.

به عقیده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کردستان، ارتباط بین فرهنگ و کارآفرینی از جهت تاثیرکارآفرینی بر تحولات فرهنگی جامعە و یا بستر فرهنگی جامعە برای پذیرش و رشد کارآفرینی قابل بحث است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بە طور کلی کارآفرینی با ایجاد فرصت‌های شغلی، تولید ثروت و بهبود شرایط اقتصادی زمینەای برای ارتقای سطح فرهنگ در جامعه است.

مجید آوج در خصوص نقش خانوادە در توسعە کارآفرینی عنوان کرد: کارآفرینی فرآیندی اکتسابی است که خانوادە در شکل‌گیری این فرآیند نقش اساسی دارد؛ زیرا خانوادە میتواند موجبات پویایی و تحرک فرزندان ورود آن‌ها بە جامعە را مهیا کنند.

وی ادامه داد: نقش خانوادە بە عنوان کانون خلاقیت و نوآوری در افراد از بدو تولد تا شکل‌گیری شخصیت کودک بسیار موثر است لذا تلاش والدین در عرصەهای اقتصادی نتایج مثبتی بە دنبال دارد و این امکان را بە فرزندان خود میدهد کە جوانان ایدەهای خود را در خانوادە مطرح و از تجربیات آنها استفادە کنند.

آوج در خصوص ایجاد خلاقیت در شرکت‌های تعاونی افزود: توسعە خلاقیت و نوآوری در شرکت‌های تعاونی  نیازمند برنامە‌ریزی، آموزش، حمایت، مدیریت، نظارت و پیگیری است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کردستان عنوان کرد: ایدەهای جدید با اندیشیدن بە دست می‌آید بە گونەای کە در آن ذهن بە طور عمیق با مسئلەدرگیر و جنبەهای متفاوت و اقسام مختلف آن را در نظر گرفته و پردازش می‌کند.

به گفته وی، منشا فکر و ایدە جدید قوە تصور و خیال است کە از این طریق سرنخ‌های بە دست آمدە مورد ارزیابی قرار گرفته و بهم ربط دادە می‌شوند تا بهترین فکر و ایدە بە دست آید؛ بنابراین لازم است فرایند خلاقیت کە از تفکر و اندیشە سرچشمە میگیرد در دوران کودکی آموزش دادە شود.

آوج دانشگاه را زمینه‌ای برای توسعه خلاقیت و نوآوری دانست و تاکید کرد: دانشگاە باید بستری برای توسعە خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها باشد کە این فرآیند نیازمند وجود فرهنگ تفکر، اندیشە، آزاد اندیشی و مهم‌تر از این‌ها وجود نظام نوآوری و خلاقیت و مدیریت خلاقانە بە شیوەهای جدید است.

وی خاطرشان کرد: یک فرد برای کارآفرینی در ابتدا نیازمند ارادە و پشت کار، پیدا کردن شغل متناسب با خود، برنامەریزی مناسب، مخاطب شناسی، مدیریت امور مالی و تبلیغات است.

آوج در پایان یادآور شد: کارآفرینی از آن جهت که پیامدهای مثبت اجتماعی و اقتصادی بسیاری را بە دنبال دارد، مورد توجە اندیشمندان و سیاستگذاران در اغلب کشورها قرار گرفتە است زیرا کارآفرینی سبب خلق محصولات و خدمات جدید، توسعە تکنولوژی‌های جدید، کشف بازارهای تازە، خلق ثروت، ایجاد اشتغال، رشد و توسعە اقتصادی و افزایش سرمایە اجتماعی خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تبلیغات متنی

آزمایشات طب کار بدو استخدام

گن بعد از جراحی ژینکوماستی

آموزش خرید بیت کوین

مرجع خرید و فروش هماتیت

سازمان امور مالیاتی

تعمیر کاتالیزور

بهترین فیلم های 2023

تقویت انتن موبایل

مانیتور دنا

شیشه ماشین

عرضه کننده سیم خاردار،فنس،ورق های شیروانی با قیمت عمده

خرید اکانت کلش

امداد خودرو

تشک دو نفره

یادگیری زبان انگلیسی

جراحی بینی پارسا بیوتی

دکتر علی پرند

استابلایزر

 

بورسیه تحصیلی

 

 

 

خرید صندل عمده

https://nipoto.com/ethereum

 

شرکت آرارات

 

 

شرکت کیمیا همرنگ

 

تولید فیلم استرچ

 

 

دستگاه تزریق پلاستیک

 

 

 

خرید تابلو برق

강남 쩜오

FREE Marketing

Web Hosting

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسرارالشفاء

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح