تاریخ انتشار : دوشنبه 27 شهریور 1402 - 11:54
19 بازدید
کد خبر : 209161

قیمت لوله بازکنی چقدر است؟ محاسبه قیمت با هر کدام از دستگاه های لوله بازکنی.

قیمت لوله بازکنی چقدر است؟ محاسبه قیمت با هر کدام از دستگاه های لوله بازکنی.

شاید شما نیز تا به حال با مشکلات گرفتگی لوله فاضلاب و نیاز به افراد لوله بازکنی مواجه شده اید. اما این مطلب، تلنگری است برای عزیزان که بیشتر مراقب برخی افراد سود جو در این زمینه باشند. برخی افراد با خرید یک دستگاه لوله بازکنی، بدون آموزش و مهارت کافی، به سراغ رفع مشکل لوله

لوله بازکنی در تهران

شاید شما نیز تا به حال با مشکلات گرفتگی لوله فاضلاب و نیاز به افراد لوله بازکنی مواجه شده اید. اما این مطلب، تلنگری است برای عزیزان که بیشتر مراقب برخی افراد سود جو در این زمینه باشند.

برخی افراد با خرید یک دستگاه لوله بازکنی، بدون آموزش و مهارت کافی، به سراغ رفع مشکل لوله ها در محل می روند و قیمت های نجومی دریافت می کنند یا به لوله ها آسیب می زنند.

ما در این مقاله شما را با انواع دستگاه های لوله بازکنی در تهران و قیمت باز کردن لوله با هر ابزار را آشنا می کنیم.

دستگاه های لوله بازکنی و تخلیه چاه

 1. رفع گرفتگی آشپزخانه و حمام در حالت معمولی

معمولا دلیل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه و حمام، چربی ها، موهای زائد یا پرز لباس از محفظه ی لباس شویی است. برای باز کردن این نوع گرفتگی، از فنر های ۶ متری و دستگاه های معمولی لوله بازکنی استفاده می شود. هزینه ی دریافتی از مشتری در سال ۱۴۰۲ طبق نرخ معین ۲۵۰ الی ۳۵۰ هزار تومان است.

 1. قیمت لوله بازکنی لوله توالت معمولی

گرفتگی لوله فاضلاب توالت، با تواجه به تجربه متخصصین لوله بازکنی، معمولا توسط دستمال کاغذی، تجمع فضولات، افتادن اجسام مانند درب شامپو و … اتفاق می افتد. باز کردن این لوله ها با فنر های ۷ متری و یا با سرفنر های پیچی و دستگاه سه پایه یا موشکی با قدرت موتور ۳۷۵ انجام می شود. قیمت انجام خدمات نسبت به کثیفی کار معمولا بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

 1. رفع گرفتگی لوله پارکینگ یا پشت بام

گرفتگی در لوله فاضلاب پارکنیگ، بیشتر در پاییز و زمستان اتفاق می افتد. بارش برف و باران، نفوذ شن و ماسه و برگ درختان به لوله ها باعث می شود تا لوله فاضلاب مسدود شود. طول برخی این لوله ها ۳ یا ۴۰ متر است و در زمان گرفتگی به سختی باز می شود.

برای حل مشکلات این لوله ها از دستگاه های موشکی ۵۵۰ و فنر های بلند فولادی به طول ۲۵ یا ۳۵ متری استفاده می شود و قیمت توافقی آن با رضایت مشتری و با توجه به سختی کار معمولا بین ۸۰۰ تا ۱۳۰۰ هزار تومان است.

لوله بازکنی نوین یکی از شرکت های معتبر لوله بازکنی در تهران است که با چندین شعبه در سراسر تهران به صورت شبانه روزی فعالیت می کند. لوله بازکنی ستارخان یکی از مناطق خدمات رسانی این شرکت است. شما میتوانید در صورت مواجه با گرفتگی لوله و فاضلاب لینک را کلیک کنید و بلافاصله نیروی لوله بازکن دریافت کنید. تمامی قیمت ها نیز منصفانه و توافق با مشتری است.

 1. در آوردن اشیا از چاه

افتادن وسیله های ارزشمند در چاه توالت از دیگر اتفاقات ناگوار است که برای در آوردن آن باید با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید. برای در اوردن اشیا از چاه مانند گوشی، طلا، ایرپاد و … از دستگاه مکش یا انبر های مخصوص استفاده می شود و قیمت انجام خدمات معمولا بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است.

 1. رسوب تراشی و باز کردن لوله های سخت و سیمانی

در ساختمان های نوساز یا در حال بازسازی، گرفتگی لوله ها معمولا با سیمان، قیر و مصالح ساختمانی ایجاد می شود. رفع مشکل این نوع لوله ها، به تجربه کافی، متخصص حرفه ای، و دستگاه های قوی نیاز دارد.

قمیت های لوله بازکنی در اتحادیه، طبق متراژ فنر محاسبه شده است و اصلا توجهی به نوع دستگاه، ادرس محل خدمات دهی یا سختی و آسانی کار نشده است. برای مثال باز کردن لوله های سیمانی، ۱ متر فنر نیاز دارد اما ممکن است ۲ یا سه ساعت زمان ببرد.

قیمت رفع گرفتگی لوله های سیمانی در شرکت لوله بازکنی نوین با توجه به زمان و نوع ابزار کار، از ۱ میلیون تا ۳ میلیون متغیر است.

تخلیه چاه فاضلاب با تانکر

تخلیه چاه فاضلاب

برای خدمات تخلیه چاه از ماشین های ۸۰۰۰ لیتری خاور و ۱۲۰۰۰ لیتری بادسان استفاده می شود. همچنین ۴ نوع پمپ تخلیه چاه وجود دارد که هر کدام قابلیت خاص خود را دارند. در برخی از خانه ها، درب چاه فاضلاب مشخص نیست و نیاز به مقنی دارد تا درب آن را باز کند. یا برخی مواقع از محلی ماشین ایستاده تا درب چاه ۶۰ یا ۷۰ متر است.

 1. مکنده

پمپ مکنده دارای یک موتور در بدنه ی خودرو است و با گیربکس خودرو کار می کند. با روشن کردن خودرو و اتصال موتور به دینام مکنده، شروع به مکش می کند و همانند جارو برقی چاه را خالی می کند. این پمپ در محل هایی که متراژ کمتری دارند استفاده می شود و قیمت آن به تعداد هر سرویس ۱۴۰۰ هزار تومان است.

پمپ کفکش معمولی از دیگر پمپ های تخلیه چاه است. این پمپ برای تخلیه لجن چاه به کف چاه فرستاده می شود. به همین دلیل باید دهانه ی چاه اندازه پمپ باز شود و گلدانی چاه نیز خراب شود. قیمت تخلیه چاه با پمپ کفکش معمولی حدودا ۱۵۰۰ به ازای هر سرویس است.

 1. پمپ کفکش سه فاز

از این پمپ در خانه هایی که منفی دارند و ارتفاع چاه ۲۰ یا ۳۰ متر از زمین فاصله دارد، استفاده می شود. این وسیله با برق سه فاز کار می کند و قدرت آن نسب به کفکش معمولی بیشتر است. قیمت تخلیه چاه با پمپ سه فاز ۱۸۰۰ هزار تومان به ازای هر سرویس است.

معرفی دستگاه های لوله بازکنی

لوله بازکنی ستارخان

برای خدمات لوله بازکنی به ابزارهای متفاوتی نیاز است که هر کدام کاربرد جداگانه ای در راه اندازی خدمات دارند. این ابزار ها با توجه به نیاز کاربر تهیه می شود و در صورت نبود آن، خدمات به خوبی انجام نمی شود.

 • دستگاه لوله بازکنی فنری موشکی

دستگاه فنر زنی مدل ۷۵۰ برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب استفاده می شود. این لوله بازکن از موتور ۷۵۰ وات بهره می برد و سرعت آن ۴۷۰ دور در دقیقه می باشد. استفاده از این دستگاه نیاز به متخصص حرفه ای دارد.

این دستگاه دارای یک کلید راست گرد چپ گرد می باشد که برای قرار دادن فنر در لوله فاضلاب و چرخاندن فنر لوله بازکن استفاده می شود. لازم به ذکر است که کاربر هنگام کار با این دستگاه باید از دستکش چرمی مخصوص استفاده کند.

همچنین پریز برقی که قرار است دستگاه به آن وصل شود باید دارای سیستم ارت باشد. پس از بستن سر فنر مخصوص و اتصال آن به دستگاه آن را به سمت لوله فاضلاب هدایت می کنیم. فنر دستگاه لوله بازکنی شروع به گردش می کند و با فشار دست کارب، فنر حرکت کرده و لوله بازکنی انجام می شود.

هنگام استفاده از دستگاه لوله بازکنی باید شیلنگ آب در لوله قرار گیرد تا لایروبی و تراشیدن دیواره لوله نیز انجام شود.

 • دستگاه کمپرسور هوا

دستگاه تراکم هوا یکی از روش های لوله بازکنی است که هوا را در مخزن خود محبوس می کند و با فشار زیاد به لوله هدایت می کند. این دستگاه دارای یک مخزن دخیره باد، موتور تولید باد، شیر تخلیه فشار باد، فشار سنج و دکمه روشن خاموش می باشد.

لوله کشی در ساختمان های قدیمی از جنس چدنی است و گرفتگی در این لوله ها بسیار سخت اتفاق می افتد. بنابراین فر های لوله بازکنی قادر به حل مشکل گرفتگی در برخی از این ساحتمان ها نیستند. پمپ هوا یا کمپرسور باد، به راحتی گرفتگی این لوله ها را حل می کد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.